Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Gate io Vip Seviyesi Nasıl Yükseltilir, Vip 1 Nasıl Olunur?

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

Gate io vip seviyesi 0’dan başlar Vip 16’ya kadar çıkar. Yeni üye olan kullanıcılar Vip 0 iken, KYC yapan kullanıcılar Vip 1 seviyesine ulaşırlar.

En iyi kripto borsaları arasında yer alan ve kullanıcılarına sunduğu avantajları ile güvenilir kripto borsası olmayı sürdüren Gate.io, komisyon ücretlerinde Vip seviyesine göre farklı işlem ücretleri alır. Gate io vip 1 seviyesine ulaşan kullanıcılar, çeşitli bazı ayrıcalıklardan yararlanırlar.

Gate.io kayıt

Gate io Vip 1 Nasıl Olunur?

Gate io vip seviyesi

Gate.io vip seviyesi yükseltmek için iki farklı VIP planı uygulamaktadır. Gate io vip 1 olmak için GT tutabilirsiniz ya da 30 günlük işlem hacmi + GT token tutarak VIP 1 seviyesine ulaşabilirsiniz. GT tutma için, 14 günlük bir döngünün hesaplanan ortalaması ile kullanıcının VIP seviyesi belirlenir.

14 Günlük GT Tutma

Gate.io vip seviyesini yükseltmek için ilk olarak uygulanan program, kullanıcının hesabında GT tutmasıdır. Aşağıda gösterdiğimiz formüle göre hesaplama yapılır ve kullanıcının seviyesi belirlenir.

Formül: (gün1+gün2+gün3…+gün13+bugün) / 14

GT tutma süresi ve diğer ayrıntıları görmek için buraya tıklayın.

İşlem Hacmi

Aylık işlem hacmi de yine kullanıcının Vip seviyesini belirlemede uygulanan bir diğer programdır. İşlem hacmi, spot piyasadaki tüm işlemlerin ve sürekli sözleşmede hacmin 0,4 ile çarpımı hesaplanarak sonuç elde edilir.

Yalnızca işlem hacminiz varsa ancak GT varlığınız yoksa VIP seviyesi 1 seviye daha düşük olacaktır.

Gate io VIP Seviyesine Göre İşlem Ücretleri

Gate io vip seviyesini yükseltmenin birçok yönden avantajları bulunmaktadır. En büyük avantajı ise kullanıcısına sunduğu komisyon indirimidir.

Gate io vip seviyesine göre işlem ücreti (fee) değişiklik gösterir. Vip 0 – Vip 16 seviyesine kadar her kullanıcının ödeyeceği komisyon ücretleri birbirinden farklıdır. Aşağıdaki tabloyu inceleyerek komisyon ücretlerini görebilirsiniz.

Gate io vip işlem ücretleri
Vip seviyesi fiyatları 17.02.2023 tarihinde Gate.io üzerinden alınmıştır. Güncel bilgiler için tıklayın

Gate.io Vip seviyesine göre işlem ücretleri, yukarıdaki tabloda da görüldüğü üzere değişiklik göstermektedir. Günlük trade yapan ve işlem hacmi yüksek olan bir kullanıcının Vip seviyesinin yüksek olması son derece düşük işlem ücretleri ile alım satım yapmasını sağlamaktadır.

Örneğin; VIP 0 seviyesinde olan bir kullanıcının 30 günlük işlem hacmi 3 BTC, GT tutma 0 olduğunda piyasa yapıcı ve piyasa alıcı işlem ücreti %0.2 olarak belirlenmektedir.

VIP 16 seviyesinde olan bir kullanıcı; 30 günlük işlem hacmi 150000 BTC, GT tutma 200000 GT olduğunda piyasa yapıcı işlem ücreti %0.055, piyasa alıcı işlem ücreti ise %0.0065 olarak belirlenmektedir. Yani iki kullanıcı arasında çok ciddi işlem ücreti farklılıklarını görebiliyoruz.

Gate io Vip Seviyesi Yükseltmenin Avantajları

Kripto borsalarının genel olarak işleyişi, kullanıcıların yaptıkları işlemleri başına aldıkları komisyon ücretleri ya da diğer adıyla işlem ücretleridir. İşlem ücreti, çok nadir alım satım yapan bir kullanıcı için çok fark etmese de hızlı ve günlük trade eden bir kullanıcı açısından son derece fark eder.

Gate borsası, kullanıcılarına sunduğu VIP ayrıcalıklarında, kullanıcının 30 günlük işlem hacmine, tuttuğu GT miktarına göre farklı işlem ücretleri kesintisi uygulamaktadır. Yani yüksek bir VIP seviyesine sahip olan kullanıcının en büyük avantajı düşük işlem ücreti ödemesidir.

Gate io vip seviyesi yükseltmenin tek avantajı da bu değil tabi ki. Bunların yanında platformun sunduğu diğer etkinliklerden de daha rahat bir şekilde yararlanabilirler.

Vip seviyesi yükseltmek için elbette işlem hacminin yüksek olması gerekir. Ancak sırf seviye yükseltmek için grafiğinden emin olunmayan işlemlere de girilmemesi gerekir. Çünkü bunun yaratacağı zarar çok daha büyük olacaktır.

Gate.io İşlem Ücreti Nasıl Düşürülür?

Her kripto borsası, kullanıcılarından işlem ücreti alır. Bazı borsalar daha az alırken bazı borsalarda bu oran daha yüksek olur. Gate.io işlem ücretleri, kullanıcıların ilk kayıt aşamasından işlem hacminin değişmesine bağlı olarak düşürülmektedir.

Gate.io’ya kayıt olurken referans linki ile kayıt olan kullanıcılar %25 komisyon indirimi kazanmaktadır. Aşağıdaki görsele tıklayarak hesabınızı oluşturabilir ve komisyon indirimi kazanarak alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz.

Gate.io kayıt

Gate io işlem ücretlerini düşürmenin bir diğer yolu da cüzdanınızda Gate Token (GT) tutmaktır. Yine tutacağınız GT sayısına ve 14 günlük periyoda göre de işlem ücretlerini düşürerek alım satım yaparken daha az komisyon ödersiniz.

Gate io KullanımıGate io Kimlik Doğrulama

SSS

Gate.io bonusunu nasıl alabilirim?

Gate.io bonusunu almak için referans linki ile kayıt olmanız ve KYC yapmanız gerekir. Halihazırda birkaç seviye daha yüksekseniz, burada talep ettiğinizde tüm bu ödülleri alacaksınız. Ödül talebinde bulunmadan önce, üç hakeminizin hesap doğrulamasını bitirmiş ve işlem yapmış olması gerekir.

Gate.io ücretleri yüksek mi?

Gate.io işlem ücretleri, diğer borsalara göre düşüktür. Daha da düşürmek için vip 1 olabilir veya seviyenizi vip 16 yaparak çok daha düşük işlem ücretleri ödeyebilirsiniz.

Gate.io’nun tavsiye bonusu var mı?

Gate.io tavsiye bonusu veren bir borsadır. Kayıt olurken “8880286” referans kodunu yazmanız durumunda %25 komisyon indirimi kazanırsınız. Bu da daha düşük işlem ücreti ile alım satım yapma fırsatını sunar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights