Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Gate io Startup Nedir, Nasıl Kullanılır? | Detaylı Anlatım Rehberi

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

Kripto ekosisteminin her geçen gün daha da gelişmesi ile birlikte ICO’lara katılmak daha kolay hale geldi. Gate io Startup (ön satış programı), henüz listelenmemiş kripto paraları öncesinden düşük fiyattan alarak, listelenme sonrasında yüksek fiyattan satarak kazanç sağlama yöntemidir.

Gate.io kayıt

Kripto borsaları, spot ve vadeli alım satım işlemlerine ek olarak kullanıcılarına farklı özellikler de sunarlar. Gate.io, birçok özel programına ek olarak Startup (ön satış) programını sunarak yatırımcıların daha fazla kazanç elde etmelerine yardımcı olur.

Gate.io Startup Nedir?

Gate io startup

Gateio startup yeni oluşturulmuş henüz borsalarda listelenmemiş coinlerin erken dönemde, daha ucuz fiyattan alınmasını sağlayan bir programdır. Birçok borsada ön satış programlarının olmasına rağmen Gate io startup programının tercih edilmesinin en büyük nedeni, diğer borsalarla kıyaslandığında daha fazla startup projesine yer vermesidir.

Kripto sektörü, her geçen gün yeni projeleri bünyesine ekleyerek daha da büyümeye devam ediyor. Geliştirilen kripto ekosistemi, yeni oluşturulan projeleri hem tanıtmak hem de yatırımcılarını ödüllendirmek için önceleri ICO programları düzenlerdi.

Gelişen kripto ekosistemi ve kripto borsalarının daha fazla yayılmaya başlaması ile birlikte, ICO’lar yerine borsaların startup, Launchpad ya da daha farklı isimler altında kullanıma sunduğu ön satış programları tercih edilmektedir.

Gate io Startup’a Nasıl Katılabilirim?

Gate ip startup programına (ön satış) katılabilmek için VIP 1 seviyesinde olunması gerekir. Gate.io’da VIP seviyesi nasıl yükseltme hakkında verdiğimiz detaylı bilgileri okuyarak startup etkinliğine katılmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Gate.io VIP seviyesi yükseltme hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Gate.io startup etkinliğine katılabilmek için ayrıca kullanıcıların KYC doğrulaması yapmış olması gerekir. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra programa katılarak ön satıştan coin alabilirsiniz.

Gate.io startup katılım şartları aşağıdaki gibidir;

 • Startup Satışına katılmak için, VIP 0 kullanıcılarının en az 500 USD değerinde varlığa sahip olmaları gerekir ve katkı payı VIP 1 kullanıcı payının 1/4’ü oranında sunulacaktır;
 • VIP 1 ve üzeri için VIP seviyesi ne kadar yüksekse katkı payı da o kadar yüksek olacaktır. Kullanıcılar KYC doğrulaması (kimlik doğrulama) yaptıkları hesapları ile yalnızca bir kez katılabilir.
 • Satın alma limiti: Tek bir kullanıcı için maksimum abone limiti 1000 hissedir; VIP seviyesi ile maksimum abonelik tahsisi arasındaki ilişki: maksimum abonelik sayısı (abone olunan nihai gerçek hisse sayısı değil) = VIP seviyesinin karesinin 10 ile çarpımı şeklindedir.
 • Örneğin;
 • VIP2 kullanıcıları 2*2*10=40 paylaşıma kadar abone olabilir
 • VIP3 kullanıcıları 3 * 3 * 10 = 90 paylaşıma kadar abone olabilir
 • Kullanıcıların emirlerini verdikten sonra satış sonucunu açıklayana kadar hesaplarında satın alma için yeterli bakiye (alış bedelini aşan) olduğundan emin olmaları gerekir. Yetersiz bakiye, satın alma emrinin iptaline neden olacaktır.
 • Yukarıdaki koşulları yerine getiren kullanıcılar arasında Gate.io tüm nitelikli emirleri toplar ve tokenleri bireysel satın alma emirlerinin, toplam satın alma emirlerine oranına göre dağıtımı yapılır.

Yukarıdaki şartları yerine getirdikten sonra aşağıda adım adım anlattığımız şekilde işlem yaparak Gate.io startup programına katılım sağlayabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapınü
 • Menüler kısmından “Startup” sekmesine tıklayın
Gate.io startup giriş
 • Açılan sayfada, yukarıdaki görselde görüldüğü gibi “Emir Ver” butonuna tıklayın.
 • “Emir ver” butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada satın alabileceğiniz miktarı ve desteklenen kripto para türlerini kontrol edin ve daha sonra emir tutarını girin.

Not: Belirlediğiniz emir miktarının projede belirtilen minimum ve maksimum tutarından farklı olmamalıdır.

 • Her şeyi tamamladıktan sonra açılan sayfada “Proje detayları” yer almaktadır. Detaylı bir şekilde inceleyerek emrinizi onaylayın ve startupa katılın.

Gate.io startup sayfasına ulaşmak için tıklayın

Gateio Startup Sonuçları

Gate io startup programına katıldıktan sonra sonuçları incelemeniz gerekir. Zira her verilen emrin gerçekleşeceği garantisi bulunmamaktadır. Gate.io startup sonuçlarını görmek için “Emirler” bölümünden “Startup sonuçları” sekmesine tıklayın. Gerçekleşen emirler ve gerçekleşmeyen emirler olarak iki bölümde emirlerinizin sonuçlarını ve nedenlerini ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Gate io Startup’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Startup etkinliğine katılarak ön satıştan coin almak elbette kazanç anlamında daha yüksek kazanç sağlar. Ancak programa katılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durulması önemle arz edilir.

 • Katılacağınız proje hakkında detaylı bir araştırma yapın.
 • Gate io startup etkinliğine katılabilmek için hesabınızda GT token bulundurmanız gerekir.
 • Emir verirken maksimum fiyat girmemeye özen gösterin. Çünkü her projenin yükseleceği garanti edilmez. Bu nedenle risk alabileceğiniz bir fiyat girin.

Gate.io Startup Güvenli mi?

Startup programı, Gate io borsası tarafından yürütülen bir program olup güvenilirdir. Fakat kazanç sağlama konusunda garanti verilmez. Seçtiğiniz projeyi detaylı bir şekilde inceleyerek proje hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmanız gerekir.

Bazı startup coinleri, listelenme sonrasında beklendiği gibi yükselmeyebilir. Bu yüzden çok yüksek miktarlarda alım yapmamaya özen gösterin.

Gate.io Güvenilir mi?Gate io Kullanımı
Gate.io kayıt

SSS

Gate Io hangi ülkeye ait?

Gate.io 2013 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulmuş, global bir kripto borsasıdır.

Gate Io kimin güvenilir mi?

Gate Io borsası Lin Han tarafından kurulmuş, 2020 yılında CER değerlendirmesine göre en güvenilir kripto borsası seçilmiştir.

Gate Io Türkiyede Yasal mı?

Gate Io, Türkiye’de şubesi bulunan ve Türk kullanıcılarına özel olarak sunulan Gate Tr uygulamasına sahip yasal bir kripto borsasıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights