Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Gate io Para Yatırma | Binance, Huobi, Paribu’dan Para Yatırma

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

Gate io para yatırma işlemleri, Gate TR’den banka havalesi ve EFT ile de yapılabilirken Gate.io’da sadece coin transferi şeklinde yapılabilmektedir.

Gate.io para yatırma, diğer borsalarda olduğu gibi varlıkların transfer edilmesi ile yapılabilmektedir. Aşağıda resimli olarak adım adım anlattığımız şekilde işlem yaparak Gate.io coin yatırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Gate.io kayıt

Gate io Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Gate io para yatırma işlemini doğru şekilde tamamlamak için aşağıdaki talimatları izleyebilirsiniz.

1- Hesabınıza Giriş Yapın, Para Yatırma Bölümüne Gelin

Gate.io para yatırma

Gate io para yatırma işlemini tamamlamak için hesabınıza giriş yapın ve ardından “Fonlara Genel Bakış” sekmesine tıklayın. Daha sonra “Yatır” sekmesine tıklayın ve “Onchain Para Yatırma” sekmesine tıklayın.

Gate.io para yatırma

2- Yatırmak İstediğiniz Coini ve Ağı Seçin

Gate.io para yatırma

Onchain para yatırma seçeneğini seçtikten sonra yatırmak istediğiniz coin ve transfer ağını seçin. Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi USDT yatıracaksanız TRC20 ağı veya BEP ağını seçebilirsiniz.

3- Talimatları Uygulayın

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla uyguladıktan sonra bundan sonraki aşamada, coin çekeceğiniz borsaya giriş yapın ve aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Cüzdanınıza gidin.
 2. “Çekme” butonuna tıklayın. ,
 3. Coin seçin (USDT).
 4. Ağı belirleyin (TRC20)
 5. Kopyaladığınız adresi yapıştırın.
 6. Onay talimatlarını tamamlayın ve işlemi bitirin.

Gate io para yatırma işlemi, yukarıda anlattığımız gibi 3 adımda yapabileceğiniz bir işlemdir. Hesabınıza güvenli bir şekilde para transferi yapmak için özellikle ağ ve coin seçimi konusunda dikkat etmeniz gerekir.

Gate.io Para Yatırma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kripto para ve borsaları, yüksek risk taşıyan alanlardır. Bu nedenle her işlemi dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir. Gate io para yatırma işlemini gerçekleştirirken de dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekir. Aşağıda belirttiğimiz şekilde coin yatırma işlemi yapmanız, daha sağlıklı bir şekilde varlıklarınızı transfer etmenize yardımcı olacaktır.

 • Seçtiğiniz coinin, her iki borsada olduğundan emin olun.
 • Coin transferi yaparken ağı doğru seçtiğinizden emin olun.
 • Gate.io para yatırma hakkında bilginiz yoksa ya da zorlanıyorsanız sadece yetkili kişilerden yardım alın.
 • Gate.io para yatırma işlemi için kimseyle fon şifrenizi ve kişisel bilgilerinizi paylaşmayın.

Yukarıda belirttiğimiz şekilde para yatırma işlemi gerçekleştirmeniz durumunda herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız.

Paribu’dan Gate io Para Yatırma

Türkiye’deki kripto yatırımcılarının büyük bir bölümü Paribu kullanmaktadır. Fakat Paribu, BTCTurk, ICRYPEX, Bitexen gibi yerel kripto borsalarında vadeli işlem başta olmak üzere birçok ticaret türü bulunmadığı için yatırımcılar global borsalara yönelmektedir.

Eğer siz de Paribu’daki varlıklarınızı Gate.io’ya transfer etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek Paribu’dan Gate io para yatırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • Gate.io hesabınıza giriş yapın.
 • “Varlıklar” bölümüne gidin.
 • Coin ve Ağ Seçin
 • Paribu hesabınıza girin ve “Cüzdan” bölümüne gidin.
 • “Çekme” butonuna tıklayın. ,
 • Coin seçin (USDT).
 • Ağı belirleyin (TRC20)
 • Kopyaladığınız adresi yapıştırın.
 • Onay talimatlarını tamamlayın ve işlemi bitirin.

Gate io Para Yatırma Güvenli mi?

Gate.io’ya para yatırma işlemi, güvenilirdir. İşlemler tamamen sistem üzerinden kontrol edildiği için coin yatırma işlemlerinde herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmazsınız. Ancak doğru işlem yapıp yapmamak tamamen sizin inisyatifinizdedir.

Yukarıda belirttiğimiz şekilde işlem yapmanız halinde, Gate io para yatırma işlemi için herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız. BTCTurk’ten Gate.io para yatırma, Bitexen’den Gate.io para yatırma, Binance’dan Gate.io para yatırma ve diğer tüm borsalarda işlemler aynı şekilde yapılmaktadır.

Gate io Fon Şifresi?Gate.io Güvenilir mi?

SSS

Gate io coin gönderdim gelmedi, ne yapmalıyım?

Gate io coin gönderdiğiniz halde 1-2 saat içinde gelmedi ise transfer ettiğiniz borsaya girin ve para transferinizin hangi aşamada olduğunu kontrol edin. Eğer “Onaylandı” olarak görünüyorsa, Gate.io destek sayfasından iletişime geçin.

Coin etiketi yazmayı unuttum, ne olacak?

Coin etiketi, EOS ve XRP gibi bazı kripto para birimlerinde “memo” adıyla geçer. Eğer transfer işlemi yaparken memo kodunu girmedi iseniz paranız 24 saat içerisinde size iade edilir. İade edilmez ise transfer ettiğiniz borsa ile görüşmeniz gerekir.

Transfer ettiğim coin Gate.io’da yok, ne yapmalıyım?

Gate.io para yatırma yaparken transfer edeceğiniz coinin her iki borsada da olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer transfer ettiğiniz coin Gate io’da yoksa TXID kodunu alarak her iki borsaya iletmeniz gerekmektedir.

Yanlış ağ seçtim, ne olacak?

Coin transferi yaparken yanlış ağ seçilmesi durumunda hesabınıza coin gelmez, paralar havuzda birikir. Bazı kripto borsalarında yanlış ağ transferi için belirli bir ücret istenmektedir. BU talebi karşılamanız halinde coinleriniz hesabınıza aktarılır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights