Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Gate io Kullanımı | Spot, Vadeli, Startup Nasıl Kullanılır?

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

Gate io kullanımı, diğer borsalara nazaran daha kolay ve hızlı bir platformdur. Gerek Front end gerekse de fornt back tarafından sürekli olarak yapılan iyileştirmeler ve geliştirmeler sayesinde en acemi yatırımcıdan uzman yatırımcıya herkesin basit bir şekilde kullanabileceği bir uygulamadır.

Gate.io kayıt

Gate.io, spot alım satım ve vadeli alım satım başta olmak üzere birçok farklı ticaret özelliklerine sahip bir kripto borsasıdır. Kullanımı ilk zamanlarda karmaşık gibi gelse de birkaç denemeden sonra son derece basit bir şekilde kullanılabilir.

Bu yazımızda, Gate io’da spot alım satım, vadeli alım satım ve startup kullanımı hakkında ayrıntılı bilgilere yer vereceğiz.

İşte Gate.io kullanımı hakkında ayrıntılı bilgiler…

Gate io Spot Alım Satım Kullanımı

Spot işlemler, kripto borsalarının hepsinde yer alır. Yerel borsalarda ise sadece spot işlem yapılabilmektedir. Gate.io spot alım satım ekranı son derece basit ve kullanışlıdır. Aşağıda görselli şekilde anlattığımız gibi işlem yaparak platformda alım satım yapabilirsiniz.

Gate io kullanımı
Yukarıdaki görseldeki numaralandırılmış alanların ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını sıralı şekilde aşağıda anlattık.

1- Arama: 1 numaralı alan, coin arama bölümüdür. 3 numaralı alanda bulamadığınız coini bulmak için arama motorunu kullanabilirsiniz.

2- İşlem Çifti: 2 numaralı alan, hangi işlem çiftinde alım-satım yapmak istediğinizi seçeceğiniz alandır. USDT, USD, BTC, ETH, DeFi seçeneklerinin yer aldığı alanda DeFi sekmesine tıkladığınızda, diğer işlem çiftlerini de görebilirsiniz.

3- Liste: 3 numaralı alanda yer alan bölüm, hızlı bir şekilde coinlere ulaşabileceğiniz alandır. Burada aynı zamanda “Fiyat” ve “Değişim” adında iki sekme bulunmaktadır. “Fiyat” sekmesinin altındaki “Ok” işaretine tıkladığınızda, en yüksek fiyat ya da en düşük fiyatlı coinleri sıralayabilirsiniz. “Değişim” sekmesi ise son 24 saat içindeki değişimdir. Buradaki “Ok” işaretine tıklayarak hacmi en düşük ya da en yüksek coinleri listeleyebilirsiniz.

4- Grafik Alanı: 4 numaralı alan, seçtiğiniz coine ait güncel grafiği sunar. Burada yer alan her buton, teknik analiz yapmak için kullanabileceğiniz alanlardır. “Profesyonel”, “Basit” ve “Derinlik” başlıkları ise grafik alanını ne şekilde kullanmak istediğinize göre seçebileceğiniz alanlardır.

5- Emir Defteri: 5 numaralı alan, seçtiğiniz coin ile ilgili yapılan alım ve satımların gösterildiği alanlardır. Limit emir verirken hızlı bir fiyat girmek için hali hazırda emir defterinde yer alan bir fiyata tıklayarak aynı seviyeden alım-satım emri verebilirsiniz.

6- Alım-Satım: 6 numaralı alan ise yukarıda saydığımız tüm işlemleri ayarladıktan sonra alım ya da satım emri vermek için kullanabileceğiniz alandır.

7- Canlı Destek: Alım-satım yaparken karşılaştığınız bir sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için sağ alt köşede yer alan “Canlı destek” butonuna tıklayabilirsiniz. Müşteri temsilcileri ile görüşerek yaşadığınız probleme dair ayrıntılı çözüm alabilirsiniz.

Gate io Vadeli Alım Satım Kullanımı

Gate.io kullanımı vadeli işlem ticaretinde de basit bir şekilde kullanılabilir. İşlemlerinizi daha sağlıklı gerçekleştirmek için aşağıdaki görselde anlattığımız şekilde kullanabilirsiniz.

Gate.io vadeli kullanımı
Yukarıdaki görseldeki numaralandırılmış alanların ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını sıralı şekilde aşağıda anlattık.

1- Vadeli-Borç: 1 numaralı alanda gösterdiğimiz yerde vadeli işlem ve borç sekmelerini içermektedir. Spot alım satım ekranında vadeli alım-satım ekranına bu sekmeyi kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

2- Güncellenmiş Emir Verme Bölümü: 1. Piyasa emri ve Tek Yönlü/İki Yönlü Stop-Limit emirleri alanını kullanabileceğiniz bu alanda 2. Grid Trading sekmesi artık Spot sekmesinin yanında yer alıyor. Bu alandan da yine ticaret tipi arasında geçiş yapabilirsiniz.

3- Varlıklar Bölümü: 3 numaralı alanda  spot hesap varlıklarını görüntüleyebilir, para yatırabilir, transfer yapabilir ve işlem yapabilirsiniz.

4- Optimize Edilmiş Emirler Bölümü: Limit/Piyasa, limit emri veya piyasa emri olarak verilen açık emirlerden oluşur. ‘Tür’ seçeneğini kullanarak farklı türlerdeki emirleri filtreleyebilirsiniz. ‘Taraf’ seçeneğini kullanarak, emirleri işlem yönlerine, yani satış veya alışa göre filtreleyebilirsiniz.

Gate io Startup Kullanımı

Gate io startup kullanımı

Gate io startup, ön satışa çıkartılan tokenleri önceden satın alabileceğiniz alandır. Bu alanda, listelenmiş coinleri bulabilir, düşük fiyattan alım yapabilirsiniz.

Gate.io startup programına katılabilmek için VIP 0 kullanıcılarının en az 500 USD değerinde varlığa sahip olmaları gerekir ve katkı payı VIP 1 kullanıcı payının 1/4’ü oranında sunulacaktır;

VIP 1 ve üzeri için VIP seviyesi ne kadar yüksekse katkı payı da o kadar yüksek olacaktır. Kullanıcılar KYC doğrulaması (kimlik doğrulama) yaptıkları hesapları ile yalnızca bir kez katılabilir.

Yukarıdaki koşulları yerine getirdi iseniz artık Gate.io startup programına katılarak ön satıştan token/coin satın alabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde işlem açabilirsiniz.

  • Gate io hesabınıza giriş yapın. Henüz bir hesabınız yoksa tıklayın.
  • Sayfanın üst kısmında yer alan menüler arasından “Startup” üzerine tıklayın. Mobil uygulama kullanıcısı iseniz Gate io startup sayfasına erişmek için sol üstteki menüye gidin ve “Startup” sekmesine tıklayın.
  • Yukarıdaki adımlardan sonra resimde görüldüğü gibi “Emir Ver” butonuna  tıklayın, katılım koşullarını sağlamanız durumunda emriniz işleme alınacaktır.
  • Emir verdikten sonra satın alabileceğiniz miktarı ve desteklenen kripto para türlerini kontrol edin ve daha sonra emir tutarını girin. (Emir tutarı, projede belirlenen maksimum emir tutarını geçmemelidir.)
  • Son adımda, proje detaylarını onaylamanız gerekecek. Minimum tutar, KYC doğrulaması adımları gibi adımları tamamladıktan sonra emrinizi gönderebilirsiniz.

Startup programına katılanların verdikleri emirlerin gerçekleşmeyebilir. Bunu öğrenmek için “Emirler” bölümünden “Startup sonuçları” sekmesine tıklayın. Ekranda, katılımınızın onaylandığını ya da reddedildiğini görebilirsiniz.

Gate io Kimlik DoğrulamaGate io Para Çekme

Gate io kullanımı, yukarıda da anlattığımız gibi basittir. Ancak zaman zaman kullanıcıların Gate io kullanımı ile ilgili olarak sorun yaşadıklarını duyuyoruz.

Gate io kullanımı hakkında ayrıntılı bilgilere yer verdiğimiz bu yazımızda anlattığımız şekilde işlem yapabilirsiniz. Takıldığınızda yerlerde Gate.io ticaret ekranının sağ altında yer alan “Canlı destek” butonuna tıklayarak müşteri temsilcilerinden yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda yazımızın altında yer alan “Yorumlar” bölümüne yazarak Gate io kullanımı hakkında öğrenmek istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gate.io kayıt

SSS

Gate io kullanımı zor mu?

Gate io kullanımı son derece basittir. Sadece ilk defa kullananlar için biraz karmaşık gelebilir. Fakat kullanım eğitimi hemen hemen her ticaret işlemlerinde olduğu için yardım alabilirsiniz.

Gate io güvenli mi?

Gate io, dünyanın en güvenilir kripto borsaları arasında yer alır. Ayrıca 2020 CER değerlendirmesine göre yılın en güvenilir kripto borsası olarak seçilmiştir.

Gate io Türkiye’de yasal mı?

Gate.io dünyanın birçok ülkesinde KYC/AML politikalarına uygun şekilde hareket ederek faaliyetlerini sürdüren bir borsadır. Türkiye’de Gate TR uygulaması ile kullanıcılarının kolay para yatırmasını sağlamaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights