Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Gate io Kimlik Doğrulama (KYC) Nedir, Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

Gate io kimlik doğrulama, kripto para dolandırıcılığı, kara para aklama ve terörü finanse etme suçları başta olmak üzere yasadışı tüm işlemlerin önüne geçilmesi için yapılması gerekli olan bir işlemdir.

Gate.io kayıt

Güvenilir kripto borsaları listesinin ilk sıralarında yer alan Gate.io, kullanıcılarını korumak ve faaliyette bulunduğu ülkelerin kanunlarına uygun şekilde hareket eden bir kripto borsasıdır. KYC/AML politikalarına uygun şekilde faaliyetlerini sürdüren Gate io, yeni kayıt olan kullanıcılarından kimlik doğrulama yapmasını istemektedir.

Gate.io Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Gate io kimlik doğrulama

Hesabınızı oluşturduktan sonra herhangi bir kısıtlama ile karşı karşıya kalmamak ve Gate io özel kampanya ve ayrıcalıklarından yararlanmak için KYC (kimlik doğrulama) yapmanız gerekir. Aşağıda adım adım anlattığımız şekilde hareket ederek kolay bir şekilde Gate io kimlik doğrulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

İşte adım adım Gate io kimlik doğrulama…

  • Hesabınıza giriş yapın
  • Üst kısımda yer alan “Profil” alanına tıklayın ve  “KYC (ID)” doğrulama sekmesine tıklayın
  • Hesap türünü seçin (Kurumsal hesap için “Organization” seçeneğine, bireysel olarak kullanmak istiyorsanız “Individual” seçeneğini tıklayın.
  • Kimliğinizin ön ve arka yüzünü yükleyin.
  • Selfie çekerek sisteme yükleyin.

Gate.io’ya Kimlik Bilgilerini Vermek Güvenli mi?

Global ve yerel güvenilir tüm kripto borsaları, kullanıcılarının işlemlerini takip etmek, kara para aklama ve terörü finanse etme suçlarının önüne geçebilmek için KYC doğrulama (kimlik doğrulama) politikalarını uygulamaktadır.

Gate io’ya verilen kimlik bilgileri, sadece hukuki bir sürecin doğması halinde, ilgili resmi kurumlarla paylaşılır. Bunun haricinde, kimlik bilgilerinin korunması ve üçüncü taraflarla paylaşılmaması garantisi, Gate.io tarafından verilmektedir.

Gate.io kullanıcı verilerinin ve varlıklarının %95’ini soğuk cüzdanlarda muhafaza ederek koruma altına almaktadır. Yani kimlik bilgilerinin sistemde kayıtlı olması kullanıcılar açısından herhangi bir risk oluşturmadığı için Gate.io’ya kimlik bilgilerini vermek güvenlidir.

Neden KYC Yapmalıyım?

Yukarıda saydığımız nedenler, KYC için ana gerekçelerdir. Ancak bunun haricinde Gate.io’da alım-satım yaparken ya da para transferi yaparken herhangi bir kısıtlamaya takılmamak için de kimlik doğrulama işlemini yapmanız gerekir.

KYC, Gate.io kullanıcılarına birçok yönden avantaj sağlamaktadır. Startup (ön satış) programına katılabilmek, platformun düzenlediği kampanya ve etkinliklerden yararlanabilmek için de KYC doğrulaması yapılması gerekmektedir.

P2P ticareti, tüm borsalarda olduğu gibi Gate io kripto borsasında da sunulan bir hizmettir. Bu ticareti kullanabilmek için de KYC doğrulaması yapmanız gerekir.

KYC Yapmazsam Ne Olur?

KYC (kimlik doğrulama) yapılmadan da Gate io’da alım-satım ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat yapılacak işlemlerin kısıtlı olduğunu, para çekme ve yatırma limitlerinin kısıtlı olacağını bilmeniz gerekir.

Gate io KYC doğrulama yapılmaması halinde, kullanıcılar düzenlenen etkinlik ve kampanyalardan yararlanamazlar. Startup, P2P ticareti, lounchpad gibi programlara katılmak isteyen kullanıcıların mutlaka KYC yapmaları gerekmektedir. Bu nedenle hesabınızı oluşturduktan sonra mutlaka kimlik doğrulama yapmanız gerekmektedir.

KYC doğrulama yapmayan kullanıcılar, Gate.io bedava bonus ve günlük Gate.io Puanı alamazlar. Gate.io Puanı, günlük borsa ziyaretlerinde kullanıcılara verilen bir ödüldür ve bu ödüller, puan olarak spot hesabınıza “GatePoint” olarak yüklenmektedir. GatePoint, alım-satımlarda komisyon olarak kullanabileceğiniz coinlerdir. KYC doğrulaması yapmayan kullanıcılar, bu ödülden yararlanamazlar.

Gate.io kayıt
Gate io Para ÇekmeGate io Para Yatırma

SSS

KYC 1 doğrulaması nedir?

Gate io kimlik doğrulama (KYC1 doğrulaması), tüm finansal kuruluşlarda olduğu gibi şart koşulan bir kimlik doğrulamasıdır. Kimliğin ön ve arka yüzü ve selfie yüklenerek kolay bir şekilde tamamlanır.

Gate.io KYC 2 Gerekli mi?

Gate io kimlik doğrulama (KYC 2) gelişmiş bir doğrulamadır. KYC 2 doğrulaması yapmayan kullanıcıların çekebilecekleri günlük limit sınırlıdır, bunun haricinde bir sorun ile karşılaşılmaz. Fakat Startup, P2P ticareti, günlük bonus ve diğer etkinliklerden faydalanabilmek için KYC tamamlanması gerekir.

Gate.io KYC 2 Nasıl Yapılır?

KYC 2 tamamlamak için gerekli belge yoktur. İkamet ettiğiniz ülke, şehir, kasaba gibi bilgileri tamamladıktan sonra selfie çekerek KYC 2 doğrulamayı tamamlayabilirsiniz. KYC 2 tamamlayan kullanıcıların günlük para çekme limiti 2,000,000 USDT olarak belirlenmiştir.

Gate.io da KYC gerekli mi?

Kripto varlıklarınızı güven altına almak için KYC mutlaka yapılması gerekir. Gate.io KYC/AML politikalarına uygun şekilde çalışan bir platform olduğu için yeni kayıt olan kullanıcılarından KYC doğrulaması ister.

Gate.io KYC ne kadar sürer?

Gate.io KYC doğrulama 1 saat ile 12 saat arasında sürmektedir. Doğrulamanın başarısız olması halinde bildirim olarak kullanıcıya nedeni ile birlikte bildirilir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights