Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Gate io Fon Şifresi Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Değiştirilir?

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

Gate io fon şifresi, kullanıcı varlıklarının güvende kalmasını sağlayan, işlemleri tamamlamadan önce son adımdan istenen bir güvenlik şifresidir ve giriş şifresinden farklıdır.

Gate.io kayıt

Gate.io, güvenlik konusunda uyguladığı güvenlik politikaları ve katmanları ile kullanıcı varlıklarını en iyi şekilde koruyan, en güvenilir kripto borsaları arasında yer almaktadır. Kullanıcılar alım-satım veya transfer işlemi yaparken varlıklarının çalınmasına karşı koruma altında kalması için geliştirdiği Gate io fon şifresi, giriş şifresinden farklı olduğu için olası bir hesap çalınma durumunda bile kullanıcıların varlıkları çalınmaz.

Gate io Fon Şifresi Nasıl Alınır?

Gate.io fon şifresi, hesap kurulurken belirlenen bir şifredir. Kayıt aşamasında, kayıt formunu doldurduktan hemen sonra kullanıcıdan “Fon şifresi” belirlenmesi istenir. Belirlenecek şifre, giriş şifresinden farklı, akılda tutulabilir ve tahmin edilmesi zor bir şifre olmalıdır. Ardışık rakamlar ya da mail ya da kişisel bilgilerinizi içeren (doğum tarihi gibi) şifreler olmamalıdır.

Gate io Fon Şifresi Kaldırma

Gate.io fon şifresi aktiflik süresi

Sık işlem yapan kullanıcılar için fon şifresi bir engel olabilir. Özellikle vadeli işlemler, kısa vadeli oldukları için işlemlerin anlık olarak yapılması gerekir. Fon şifresi de her alım-satım işleminde istendiği için şifre girmek zaman kaybına neden olabilir ve bu da yatırımcının zarar etmesine neden olur. Fon şifresi kullanmak zorunlu değil. Kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Hesabınızı giriş yapın.
 • Profil sayfasından KYC doğrulama alanına girin
 • Şifreler bölümünde yer alan “Fon şifresi” sekmesine tıklayın
 • “Aktiflik Süresi” sekmesine tıklayın ve açılan menüden “Asla” seçeneğini tıklayın.

Fon şifresini zaman zaman kullanmak istiyorsanız aktiflik süresi sekmesinden istediğiniz zaman dilimini seçebilirsiniz.

Gate.io Fon Şifremi Unuttum?

Gate.io fon şifremi unuttum

Genellikle Gate.io’yu ilk defa kullananlar, fon şifresini belirledikten sonra unutabilirler. Bu durumda yapılması gereken aslında çok basittir. Aşağıdaki adımları takip ederek Gate io fon şifresi değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın
 • Profilinizin üzerine gelin.
 • Açılan sekmeden KYC (Kimlik Doğrulama) sekmesine tıklayın.
 • Açılan sayfanın alt kısmında yer alan “Fon şifresi” bölümüne gelin.
 • “Değiştir” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada “Şifremi Unuttum” öğesine tıklayın.
 • Açılan sayfada “Kullanıcı adı-eposta” ve şifrenizi girin.
 • Mail adresinize gelen doğrulama kodunu girerek yeni şifrenizi belirleyin.

Gate io Fon Şifresi Nerede Yazar?

Gate.io fon şifresi değiştirme

Gate.io fon şifresi, hesabınızı oluştururken belirlemeniz gereken bir şifredir. Daha sonra şifreye ulaşmak için “Profil” ikonuna tıklayın, açılan sekmeden KYC (Kimlik Doğrulama) bağlantısına tıklayın. Açılan sayfanın alt bölümünde “Fon şifresi” yazan bölümden görebilirsiniz. Ancak belirlediğiniz şifre korumalı olduğu için eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız, yukarıda belirttiğimiz gibi şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Gate io Fon Şifresi Ne İşe Yarar?

Fon şifresi, KuCoin ve Gate.io borsalarında kullanılan özel bir şifreleme türüdür. Bu şifre, varlıkları güven altına almak için özel olarak oluşturulur.

Örneğin spot ya da vadeli ticaret yaparken işlem onayı verebilmeniz için Gate io fon şifresini girmeniz gerekir. Ya da para transferi veya çekim işlemlerinde de son aşamaya geldiğinizde yine sistem sizden fon şifrenizi isteyecektir.

Gate.io fon şifresini, alım-satım işlemlerinden kaldırabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi aktiflik süresi bölümünden dilediğiniz zaman dilimini seçebilirsiniz. Fakat para transferi ve çekim işlemlerinde, mutlaka fon şifresi girmeniz gerekir. Bunun için Gate.io fon şifrenizi mutlaka belirlemeniz gerekecektir.

Gate.io Fon Şifresi Avantajları Nelerdir?

Kripto borsaları her ne kadar güvenlik konusunda üzerlerine düşenin en iyisini yapsalar da “hacklenemez” platformlar değildir. Gate.io, en iyi kripto borsaları arasında yer alan platformlardan biridir. Bunun nedenlerinden biri de kullanıcılarına sunduğu fon şifresidir.

Gate io fon şifresi, kullanıcı varlıklarının güvende kalmasını sağlar. Özellikle olası bir durumda hesabınızın çalınması halinde, varlıklarınızın boşaltılmasını engellemek için fon şifresi devreye girer. Bir siber saldırı durumunda varlıklarınızı çalmak isteyen biri fon şifresini bilmediği için hesabınızı boşaltması gibi bir işlem yapamaz.

Yatırımcıların başına her şey gelebilir. Örneğin cep telefonu çalınabilir ve borsadaki varlıkların boşaltılması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilir. Yine bu durumda telefonunuz çalınmış olsa bile fon şifresi bilinmediği için hesabınızın boşaltılması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Sonuç olarak; varlıklarınızı güven altında tutmak için Gate io fon şifresi belirlemeniz gerekir. Bu koruma şifresi, varlıklarınızı yönetmenizi ve güvene almanız için oldukça önemlidir.

SSS

TOTP şifresi ile fon şifresi aynı mı?

Gate.io TOTP şifresi, Google Authenticator şifresidir yani giriş şifresini girdikten sonra kullanılan 2FA şifresidir. Gate.io fon şifresi ise hesap kurulumu yapılırken belirlenen şifredir. İkisi ayrı şeylerdir.

Gate.io Fon şifresi belirtmeden işlem yapılır mı?

Hesap kurulumu yapılırken mutlaka fon şifresinin belirlenmesi gerekir. Ancak alım-satım işlemlerinde kullanmak istemiyorsanız daha sonra aktiflik süresini “Asla” olarak belirleyerek alım-satım işlemleri için kaldırabilirsiniz. Transfer ve para çekme işlemlerinde ise mutlaka kullanılması gerekir.

Gate Io Google şifresi nedir?

Gate Io Google şifresi, Google Authenticator ile oluşturulan ve hesap girişi yapılırken güvenli bir şekilde giriş yapılması için istenen, mobil uygulama ile kullanılabilen bir şifredir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights