Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Gate io Copy Trading Nasıl Kullanılır | Videolu Anlatım

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

Gate io copy trading, farklı bir traderin, kurum ya da yatırımcının stratejilerini kopyalayarak otomatik alım satım yapmaya yarayan bir platformdur.

Gate.io kayıt

Yatırımcılar, kendi başlarına herhangi bir işlem yapmaksızın kopyaladıkları ticarette “kar” veya “zarar”a ortak olarak işlem açarlar. İyi analiz edilmiş, grafik analizlerine güvenilen bir kurum ya da trader ile copy trading yapmak, elbette bilmeden işlem yapanlara göre daha fazla artısı olan bir işlemdir.

Gate io Copy Trading Nedir?

Gate io copy trading

Gate io copy trading, farklı bir yatırımcının, algoritmanın, şirketin veya kurumun tam ticaretini kopyalayarak işlem yapmaya denir. Örneğin belirlediğiniz X bir yatırımcının stratejide elde ettiği başarısını takip ederek, varlıklarınızın tamamını ya da bir kısmını kullanarak traderin yaptığı işlemleri kopyalayabilirsiniz.

Gate io copy trading yapmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Aşağıda hem riskleri hem de artılarını sizlere sunacağız.

Copy Trading Avantajları Nelerdir?

Copy trading yapmanın avantajları bir hayli fazladır. Başarılı bir trader ile işlem yapmanız halinde bir kere her şeyden önce ekrana bağlı kalmaktan kurtulursunuz. Gate io copy trading diğer avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Zaman tasarrufu: Özellikle kripto yatırımında yeni olan kullanıcılar açısından copy trading yapmak büyük bir zaman tasarrufu sağlar. Başarılı stratejilerin kopyalanması halinde ekran başında grafiği izlemek yerine sadece sonuçlara odaklanılır.
 • Kolay Takip: Yatırımcılar, sadece bir coine yatırım yapmazlar. Pörftoylerini birkaç coin arasında bölerler. Ancak bu da takip edilmesini daha da zorlaştırır. Copy trading yapanlar ise böyle bir durum ile karşılaşmazlar. Örneğin 5000 dolarlık varlığını bir tradere bağlayan kişi, yapılan tüm işlemlerde sonuca baktığı için grafikleri ayrı ayrı takip etme mecburiyetinde kalmaz.
 • Bilinçli Seçim: Grafik analizi yapmak, temel analiz yapmak, tek başına bir yatırımcının yetişebileceği işler değil. Başarılı stratejilere sahip olan traderler, copy trading gibi bir sorumluluğu alırken elbette kendileri de zarar edebilecekleri ihtimali ile hareket ederler. Bu yüzden analizlerinin başarılı olmasını isterler. Copy trading yaparken doğru bir strateji seçmeniz durumunda riskiniz çok daha düşük olacaktır.

Copy Trading Dezavantajları Nelerdir?

Elbette copy trading yapmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. İşlem yapmadan önce bu konuda da bilgi sahibi olmanız, daha sağlıklı işlem yapmanızı sağlayacaktır.

İşte Copy trading riskleri…

 • Risk her zaman vardır.
 • Kopyaladığınız stratejinin zarar etmesi durumunda siz de zarar edebilirsiniz.
 • Her copy trading stratejisinde giriş limiti farklıdır.
 • Zarar ettiğinizde, kimseden hesap soramazsınız.

Yukarıda saydığımız Copy Trading risklerini de göz önünde bulundurarak işlem yapmaya başlamanız, daha bilinçli bir şekilde yatırım yapmanızı sağlayacaktır.

Gate.io Copy Trading Nasıl Kullanılır?

Gate io copy trading kullanımı son derece kolaydır. Aşağıda adım adım anlattığımız şekilde platformu kullanabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Menülerde yer alan “Copy Trading” sekmesine tıklayın ve açılan sekmeden “Strateji kopyalama” sekmesine tıklayın.
Gate.io copy trading kullanımı
 • Açılan sayfadan “Bir Strateji kopyalayın” butonuna tıklayın. Nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız “Eğitimi Görüntüle” butonuna tıklayın.
Gate.io copy trading kullanımı
 • Kopyalamak istediğiniz stratejiyi seçin (Grid alım satımı göster, vadeli işlem gridleri, marj gridi, akıllı yeniden dengeleme) olmak üzere çeşitli stratejilerin karşısında yer alan “Strateji oluştur” butonuna tıklayın.
Gate.io copy trading kullanımı
 • Açılan ekranda strateji kopyalama ayarlarını göreceksiniz. Bu bölümleri kendinize göre ayarladıktan sonra “Oluştur” butonuna tıklayın.
Gate.io copy trading kullanımı

Gate.io Copy trading hakkında platformun oluşturduğu videoyu izleyerek işlem yapma hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Copy Trading Güvenli mi?

Birçok borsada olduğu gibi Gate io borsası da kullanıcılarının kolay işlem yapması için copy trading özelliğini sunuyor. Bu işlem, borsanın kendi güvencesi altında olduğu için güvenilir bir işlemdir. Fakat kullanıcının belirlediği strateji tamamen kendi seçimi olduğu için kopyaladığı işlemlerin güvenliği kendine aittir.

Gate.io borsası, 2013 yılından bu yana kullanıcılarına hizmet veren en iyi kripto borsaları arasında yer almaktadır. 2020 CER değerlendirmesinde ise “en güvenilir kripto borsası” olarak seçilmiştir. Bu anlamda Gate.io’da yapılan işlemler güvenlidir.

Copy trading, özellikle yeni kullanıcılar açısından avantajlı bir işlemdir. Ekrana bağlı kalma, grafik analizi yapma ya da birden fazla işlem açarken takip etme zorluğunun ortadan kaldırılması adına son derece güvenli bir işlemdir.

Gate.io borsasının güvenlik konusunda aldığı tedbirleri düşündüğümüzde, varlıkların kaybolması gibi bir durum söz konusu olmaz. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi kopyalanan stratejilerin sorumluluğu tamamen kullanıcının kendisine aittir.

Gate io StartupGate.io Güvenilir mi?

SSS

Gate Io copy trade nedir?

Gate Io copy trade; bir kullanıcının başka bir traderin ya da grubun oluşturduğu stratejileri kopyalayarak belirlediği miktarlar üzerinden işlem yapılmasıdır. Gate.io, Basitten karmaşığa, kullanıcılarına kripto kopya ticaret stratejileri için mümkün olan en iyi seçimi yapmaları için ihtiyaç duyabilecekleri tüm gerekli araçları sağlar.

Copy trade güvenli mi?

Copy trade işlemleri güvenilir işlemlerdir. Ancak kopyalanan stratejilerin sorumluluğu, kopyalayan kişiye aittir.

Copy trade komisyon oranları ne kadar?

Gate.io copy trading işlem ücretlerinde kopyalanan strateji sahibine %15 komisyon ödenmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights