Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Yüksek Likidite, Düşük İşlem Ücretli En İyi Spot İşlem Kripto Borsaları

Son Güncelleme:  15 Mart 2023

En iyi spot işlem kripto borsaları hakkında yaptığımız değerlendirmemizi inceleyerek en iyi borsalarda işlem yapmaya başlayın.

En iyi global ve yerel spot işlem kripto borsaları hakkında yaptığımız değerlendirmede; işlem ücreti düşük, işlem hızı yüksek, güvenli ve yüksek likiditeli borsaları sizin için derledik. Kripto para dünyasında yatırım yapılırken en çok tercih edilen; Binance, Gate.io, Huobi, ByBit, MEXC, KuCoin ve Türkiye’de yerel olarak spot alım satım hizmeti sunan Bitexen ve ICRYPEX kripto borsaları hakkında yaptığımız değerlendirmeyi inceleyerek işlemlerinizi daha güvenilir bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.

Kripto para yatırımına yeni giriş yapanların en çok dikkat etmeleri gereken şey borsa seçimidir. Bu noktada birçok farklı kripto borsası seçeneği arasından en uygun olanını bulmak, yatırımcıların kripto para ticareti yaparken başarılı olmalarında büyük bir etkene sahiptir.

Eğer kripto para yatırımı yapmak istiyorsanız ve hangi borsayı seçeceğinize karar veremiyorsanız, bu içeriğimiz tam size göre. Hazırsanız, hemen borsaları incelemeye başlayalım.

En İyi Spot İşlem Kripto Borsaları

Borsa Yatırma Yöntemleri İtibari Paralar Kripto Para Sayısı Siteye Git
Fiat, Coin 3+ 1602+ Kayıt Ol
Fiat, Kredi kartı, Coin 11+ 384+ Kayıt Ol
Fiat, Coin 6+ 346+ Kayıt Ol
Fiat, Kredi kartı, Coin 50+ 588+ Kayıt Ol
Coin - 1493+ Kayıt Ol
Coin 48+ 790+ Kayıt Ol
Fiat, Coin 1+ 90+ Kayıt Ol
Fiat, Coin 1+ 90+ Kayıt Ol

Düşük İşlem Ücretli En İyi Spot İşlem Kripto Borsaları

En iyi spot işlem kripto borsaları

Spot işlem yaparken işlem ücreti düşük kripto borsalarını seçmek önemli bir faktördür. Özellikle yüksek işlem hacmi olan yatırımcılar için düşük işlemli spot kripto borsalarının tercih edilmesi, kazancın daha da yükselmesini sağlar.

Spot işlem borsaları, kripto para birimlerinin anlık olarak alım satım yapabilecekleri borsalardır. Bu borsalada daha düşük işlem ücretleri sunan kripto borsaları, yatırımcıların daha fazla kar etmesini sağlar.

Düşük işlem ücretli spot işlem borsaları, yatırımcıların kripto ticareti yaparken maliyetlerini düşürmesine olanak sağlar. Düşük işlem ücretli spot işlem borsalarında alım satım işleminin yanı sıra para yatırma ve çekme işlemleri de genel olarak düşük işlem ücretleri ile gerçekleştirilir.

Eğer kripto para yatırımına başlamak istiyor ve düşük işlem ücretli bir spot borsa arayışı içerisinde iseniz aşağıda detaylarıyla birlikte sizlere sunduğumuz borsaları inceleyerek seçim konusunda daha isabetli karar verebilirsiniz.

İşte en iyi düşük işlem ücretli en iyi spot işlem borsaları…

Binance: En Düşük İşlemli Spot Kripto Borsası

Binance kayıt

Dünya genelinde işlem hacmi açısından en büyük kripto borsası Binance, spot işlemlerde en çok tercih edilen adreslerin başında gelir. Kripto para birimlerinin spot olarak alım-satımının yapılmasına olanak sağlayan Binance, sunduğu avantajları ve özellikleri ile diğer tüm borsalar arasında en iyisidir.

Binance Spot İşlem Ücretleri

İşlem ücretleri açısından da diğer borsalara göre en düşük komisyon işlemlerini sunan Binance’te işlem ücretleri, alım-satımı yapılan kripto para birimlerine göre değişkenlik gösterir. Binance Coin (BNB) tutan ve kayıt olurken referans kodu ile kayıt olan kullanıcılar ayrıca indirim kazanırlar.

Binance komisyon oranları, aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir.

İşlem Türüİşlem Ücreti
Spot Alım Satım%0,1

Binance hesabınızı oluştururken %20 komisyon indirimi almak için referans kodu ile kayıt olmanız gerekir. Referans kodu ile kayıt olmak için tıklayın.

Rekabetçi bir borsa olmasından dolayı diğer borsalara göre daha düşük işlem ücretleri sunan Binance, BNB coin tutan kullanıcılarından işlem ücreti olarak %25 daha düşük almaktadır.

Kullanıcı dostu arayüzü, geniş kripto para seçeneği, hızlı ve güvenli işlemleri ve mobil uygulama gibi ek özelliklere sahip olan Binance, kripto para dünyasında önemli bir oyuncu olma konumunu sürdürmektedir.

Gate.io: En Güvenilir Spot Kripto Borsası

Gate.io kayıt

Gate.io, merkezi olmayan finans (DeFi) ve blockchain teknolojileri odaklı bir kripto para borsasıdır. Spot işlemlerin güvenilir ve düşük işlemle yapılabildiği borsa, çoklu dil desteğine sahip, kullanıcı dostu arayüzü ve çeşitli ticaret çiftlerini destekleyen bir platformdur. Bunun yanı sıra kullanıcılarına kendi tokenı GT token ile indirimli avantajlar sağlayan bir platformdur.

Gate.io Komisyon Oranları

Gate.io spot işlem borsasında işlem ücretleri de diğer borsalarla kıyaslandığında son derece rekabetçi fiyatlar sunduğu görülmektedir.

Aşağıda verdiğimiz tabloyu inceleyerek Gate.io spot işlem komisyon oranlarını inceleyebilirsiniz.

İşlem Türüİşlem Ücreti
Spot Alım Satım%0,2

Gate.io üyelik oluştururken referans kodu ile kayıt olan kullanıcılar %25 komisyon indirimi kazanmaktadır. Hesabınızı oluşturmak için tıklayın.

Ek olarak kullanıcılar, hesaplarında tutacakları GT coin miktarına göre ayrıca komisyon indirimi kazanırlar.

Düşük işlem ücretli en iyi spot işlem borsaları arasında yer alan Gate.io, oldukça cazip seçeneklere sahip bir platformdur.

Huobi: Düşük İşlem Ücretli Spot Borsası

Huobi kayıt ol

Çin merkezli olarak 2013 yılında kurulan Huobi, Türkiye’de ofisini açan ilk global kripto borsasıdır. Birçok farklı ticaret ürüne sahip olan borsa, spot işlemler alanında da yatırımcıların en çok tercih ettikleri, en iyi spot işlem kripto borsalarından biridir.

Yüksek likidite, güvenilir alım-satım, hızlı işlem ve düşük komisyon oranları ile dikkatleri üzerine çeken Huobi Global, farklı dil seçenekleri ile hizmet veren, yüksek güvenlik özelliklerine sahip, kullanıcı dostu arayüzü ve çeşitli işlem çiftlerini destekleyen bir borsadır.

Kendine ait olan HT tokenı tutan kullanıcılar, referans kodu ile kayıt olurken kazandıkları %10 komisyon indirimine ek olarak bir işlem ücreti indirimi daha kazanırlar.

Huobi Komisyon Oranları

Rekabetçi ve yenilikçi bir kripto borsası olarak kripto para dünyasının en bilindik isimlerinden biri olmayı başaran Huobi komisyon oranları, aşağıda verdiğimiz tablodaki gibidir.

İşlem Türüİşlem Ücreti
Spot Alım-Satım%0,099

Huobi kayıt olurken referans linki ile kayıt olan kullanıcılar, alım-satım ve para çekme işlemlerinde %10 komisyon indirimi kazanırlar. Bunu dışında “HT kullanarak indirim” adlı programa katılım gösterilmesi halinde ek bir indirim oranı daha kazanırlar.

Kullanıcıların hesaplarında tuttukları HT coin miktarına göre farklı işlem ücreti indirimi kazanabilirler.

Düşük işlem ücretleri, kripto para yatırımcıları açısından önemlidir. Huobi borsasının bu özelliği sunması sayesinde en çok tercih edilen borsalar arasında yer aldığını söylememiz gerekir.

KuCoin: Kolay Kullanımlı Spot İşlem Borsası

KuCoin kayıt

Singapur merkezli olarak kurulan KuCoin, spot işlem borsaları arasında önde gelen isimlerden biridir. En iyi spot işlem kripto borsaları listesinde yer alan platform, yüksek likidite, kullanıcı dostu ara yüzü, basit kullanılan mobil uygulaması ile dikkat çeken bir platformdur.

KuCoin kullanıcılarına çeşitli ticaret çiftleri sunan ve KYC (Know Your Customer) doğrulaması ile güvenilir bir alım-satım sunan platformdur.

KuCoin İşlem Ücretleri

Her anlamda kullanıcısını destekleyen KuCoin, referans kodu ile kayıt olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunmaktadır. Buna ek olarak hesabında KCS token tutan kullanıcılar, ayrıca bir işlem ücreti indirimi kazanırlar.

Aşağıdaki tabloyu inceleyerek KuCoin komisyon oranları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

İşlem Türüİşlem Ücreti
Spot Alım Satım%0,1

Düşük işlem ücretleri ile spot işlem yapabileceğiniz en iyi spot işlem kripto borsaları arasında yer alan KuCoin’de üyeliğinizi oluşturmak için tıklayın.

MEXC: Düşük Komisyonlu Kripto Borsası

MEXC kayıt ol

Meksika merkezli olarak kurulan ve kısa sürede global anlamda büyük faaliyetlere imza atan MEXC borsası, en iyi spot işlem kripto borsaları arasında yer almaktadır.

Borsanın yüksek likiditeli olması, hızlı işlem süresi ve çeşitli altcoin seçeneklerini sunması, kullanıcıların borsayı tercih etmelerinde önemli bir yere sahiptir.

Güvenilir spot işlem borsaları arasında yer alan MEXC, güvenli bir ticaret deneyimi yaşamak isteyen yatırımcılar için en ideal adreslerden biridir. KYC/AML politikalarına uygun hareket eden borsa, düşük işlem ücretleri ile yüksek rekabetçi borsalar arasında yer alır.

MEXC Spot İşlem Komisyon Oranları

MEXC spot işlem borsasında işlem ücretleri oldukça rekabetçidir. Borsanın güncel işlem ücretleri tablosu şöyledir:

İşlem Türüİşlem Ücreti
Spot Alım Satım%0,2

MEXC borsasında üyeliğinizi oluştururken %10 komisyon indirimi kazanabilir ve ek olarak şartları yerine getirmeniz durumunda 5 USDT kazanabilirsiniz. Katılmak için tıklayın.

MEXC spot işlem borsasında alım satım yaparken hesabınızda MEXC token bulundurmanız durumunda MEXC token miktarına göre ek olarak %20 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Bitexen: Türk Lirası ile BTC Satın Al

Bitexen kayıt

Türkiye’nin önde gelen kripto borsalarından biri olan Bitexen, kullanıcılarına spot işlem imkanı sunan bir platformdur. Borsa, kullanıcılarına güvenli ve hızlı bir ticaret deneyimi yaşatmayı hedeflerken, düşük işlem ücretleri ve yüksek likidite özelliği ile anında alım satım yapma avantajı sunmaktadır.

Bitexen’de kullanıcılar, Türk Lirası (TRY) ve Bitcoin (BTC) arasında işlem yapabilmektedir. Bunun yanı sıra Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi popüler kripto para birimleri ile spot alım satımın da yapıldığı borsa, kullanıcılarına 7/24 müşteri desteği sağlar ve KYC (Know Your Customer) doğrulaması yaparak daha güvenli bir ticaret ortamı sağlar.

Bitexen İşlem Ücretleri

Bitexen işlem ücretleri, Türkiye’deki yerel kripto borsalarına göre daha uygundur. Aşağıdaki tabloda komisyon oranları yer almaktadır.

İşlem Türüİşlem Ücreti
Spot Alım Satım%0,15

Bitexen, kullanıcılarına güvenli bir alım satım fırsatı sunmak adına sürekli olarak sistem güvenliğini koruma altında tutan bir platformdur.

Komisyon indirimi kazanmak isteyen kullanıcılar Bitexen üyelik işlemi esnasından referans linki ile kayıt olabilirler. Hızlı ve güvenli bir şekilde hesabınızı oluşturmak için tıklayın.

Kullanıcıların hesapları, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ve SSL (Secure Socket Layer) sertifikaları gibi güvenlik önlemleri ile koruyan Bitexen ile spot işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi spot işlem kripto borsaları arasında yer alan Bitexen ile işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için hesabınızı oluşturun.

ICRYPEX: En Güvenilir Türk Kripto Borsası

ICRYPEX kayıt ol

Son dönemlerde Türkiye’de en çok tercih edilen en iyi spot işlem kripto borsaları arasında yer alan ICRYEPX, kullanıcılarına güvenli ve hızlı bir ticaret deneyimi yaşatmaktadır.

ICRYPEX, kullanıcılarına Türk Lirası (TRY) ve Bitcoin ile işlem yapmayı sunmaktadır. Buna ek olarak Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi popüler kripto paralara ek olarak çok sayıda altcoin seçeneği sunan icrypex ile güvenli bir şekilde spot ticaret yapabilirsiniz.

ICRYPEX İşlem Ücretleri

Cazip işlem ücretleri ile spot alım satım yapma imkanı sunan ICRYPEX komisyon oranları aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir.

İşlem Türüİşlem Ücreti
Spot Alım Satım%0,25

Her açıdan kullanıcılarını koruyan ve varlık güvenliği konusunda “mükemmel” denecek seviyede güvenlik uygulamalarına sahip olan ICRYPEX’e üye olurken 30 TL değerinde BTC kazanmak için tıklayın.

Spot İşlem Kripto Borsası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Borsa seçimi, kripto para ticaretine adım atarken en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Borsanın düşük işlem ücretli olması, yüksek likiditeli olması gibi temel özelliklerine ek olarak en iyi spot işlem kripto borsası seçerken aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi öneririz.

  1. Güvenlik: Borsanın güvenlik protokolleri, kullanıcı bilgilerinin ve fonlarının korunması için önemlidir.
  2. Kullanıcı deneyimi: Kullanıcı arayüzü, işlem hızı, müşteri hizmetleri ve borsa kullanımının kolaylığı gibi faktörler kullanıcı deneyimini etkiler.
  3. Mevcut kripto para birimleri: Kullanıcılar, seçtikleri borsanın istedikleri kripto para birimlerini desteklemesi ve bir çeşitlilik sunması konusunda dikkatli olmalıdırlar.
  4. İşlem ücretleri: İşlem ücretleri kullanıcılar için önemli bir faktördür. Bazı borsalar düşük ücretler sunarken, diğerleri daha yüksek ücretlerle çalışır.
  5. Para yatırma ve çekme seçenekleri: Kullanıcıların borsaya para yatırmak ve para çekmek için kullanabilecekleri farklı seçeneklerin olması önemlidir.
  6. Borsanın itibarı: Borsanın itibarı, kullanıcıların güvenini kazanması için önemlidir. İyi bir itibara sahip borsalar, kullanıcıların tercih ettiği borsalar arasında yer alırlar.
  7. Düzenlemeler ve uyumluluk: Borsaların düzenlemeler ve yerel yasalara uygun olarak faaliyet göstermesi önemlidir.
  8. Hacim ve likidite: Borsanın işlem hacmi ve likiditesi, kullanıcıların talep ve arz dengesi sağlamalarını kolaylaştırır.

Borsaları Neye Göre Değerlendirdik?

Yukarıda kripto para yatırımına başlayacak kişiler için en iyi spot işlem kripto borsaları hakkında gerekli bilgileri verdik. Bu bilgileri verirken borsaların güvenliği, işlem ücretleri, para yatırma ve çekme seçenekleri, borsaların itibari ve düzenleme ve uyumluluk gibi özelliklerini değerlendirerek borsaları listeledik.

Buna ek olarak işlem hızı, müşteri desteği gibi önemli konuları da değerlendirerek oluşturduğumuz en iyi spot işlem kripto borsaları ile işlem yaparken kendinizi daha fazla güvende hissedebilirsiniz.

En İyi Vadeli İşlem Borsaları 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights