$ 0.267

0.17%
Market Değeri $113,365,655.000
Hacim 24H 0 STORJ
Açılış 24H $0.266
Düşük/Yüksek $0.263 - $0.271
Açıklama

Storj (STORJ) Nedir?

Storj sansürlenemeyen, izlenemeyen ve kesinti yaşamayan bir bulut depolama platformu olmayı hedeflemektedir. Dosyalarınızı korumak için blok zincir teknolojisi ve şifreleme kullanan ilk yerelleştirilmiş, uçtan uca şifrelenmiş bulut depolama alanıdır.

Storj, bir platform, bir kripto para ve verilerinizi merkezileştirilmiş bir şekilde depolamanıza olanak tanıyan ademi merkeziyetçi uygulamalar paketidir. Dosyalarınız şifrelenir, ‘shards‘ olarak adlandırılan küçük parçalara ayrılır ve dünyanın dört bir yanındaki merkezi olmayan bir bilgisayar ağında saklanır. Sizden başka kimse dosyanızın tam bir kopyasına -şifreli bir formda bile- sahip değildir.

Bu nedenle, Storj geleneksel bulut depolama platformlarından daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli olabilir. Daha hızlı, çünkü birden fazla makine dosyanızı eşzamanlı olarak sunar, daha ucuz, çünkü bir veri merkezi için ödeme yapmak yerine insanların boş sabit disk alanını kiralarsanız ve dosyanız hem şifreli hem de parçalı olmasından dolayı daha güvenli olur. Bir şirkete veya sunuculara veya insanlara bel bağlamanıza gerek yoktur. Storj “güven gereksinimini” denklemden tamamen kaldırır.

Storj, işlem defteri, genel/özel anahtar şifrelemesi ve güvenlik için şifreleme hash’i işlevleri gibi blok zincir özelliklerini kullanır.

Storj, dosyalarınızı depolamanızı sağlayan kendi web uygulaması olan Storj ve sabit disk alanınızı para karşılığı kiralamanıza olanak tanıyan Storj Share uygulaması sayesinde veri güvenliği sorunlarını çözmek için çalışır.

Verilerinizi en iyi şekilde korumak için, dosyalar yüklenmeden önce bilgisayarınızdaki istemci tarafında şifrelenir. Her dosya, önce şifrelenir ve daha sonra Storj ağında depolanacak şekilde dağıtılan parçalara bölünür. Ağ, Storj Token (STORJ) karşılığında kullanılmayan sabit disk alanını kiralayan dünya çapında kullanıcı topluluğu tarafından işletilen Storj Share düğümlerinden oluşur.

Storj’ın merkezi olmayan özelliği, ele geçirilecek merkezi bir sunucu olmadığını ve istemci tarafında şifreleme ile dosyalarınızın anahtarlarını kontrol ettiğiniz anlamına gelir.

Mkt.Cap $ 113,365,655.00 Hacim 24H 0.00000000 STORJ
Pazar Payı 0.08% Toplam Arz 24H 424,999,998.00 STORJ
Sağlama Tipi Açılış $ 0.27
Düşük $ 0.26 Yüksek $ 0.27
Tarih Fiyat Hacim