$ 0.511

0.00%
Market Değeri $0.000
Hacim 24H 0 BTCP
Açılış 24H $0.511
Düşük/Yüksek $0.373 - $0.511
Açıklama

Bitcoin Private (BTCP) Nedir? Bitcoin ile ZClassic’ten (ZCL) aynı anda fork’lanarak meydana getirilen Bitcoin Private adından da anlaşılacağı üzere gizlilik odaklı kripto paralardan. İki kaliteli kripto paranın özelliklerini bir Blockchain’de birleştirme arzusu duyan BTCP ekibi bu amacını gerçekleştirmek için Şubat 2018’de bir adım atarak söz konusu fork’u gerçekleştirdi. Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren değer kazanmaya devam eden kripto para, topluluk tarafından yönetiliyor.

Özellikler

Bitcoin Private iki farklı işlem sisteminin karışımı olarak görülüyor: Şeffaf ve korunmuş işlemler. Şeffaf işlemler Bitcoin ağındakilerle aynı prensipleri paylaşıyor. Bu prensiplere göre ağdaki işlemlerin miktarı, rotasyonu, imzası gibi veriler herkesin ulaşabileceği şekilde Blockchain üzerinde depolanıyor. Öte yandan korunmuş işlemler tüm bu detayları JoinSplit adı verilen bir blokta şifreliyor. Korunmuş işlemler doğrulanabiliyor ancak üçüncü kişiler tarafından görüntülenemiyor.

Bitcoin Private gizli kripto para işlemlerinin daha yaygın hale gelmesini ve ekosistemde merkezsizliğin sağlanmasını amaçlıyor. Genellikle bir kripto paranın Blockchain’i üzerinde hard fork gerçekleştirildiğinde iki ayrı para meydana gelir. Başka bir ifadeyle hard fork işlemi bir kripto paranın mevcut kodunu değiştirir. Ancak BTCP, BTC ve ZCL zincirlerinin eş zamanlı bir şekilde fork’lanmasıyla oluştu. Bu nedenle BTCP kaynağının çoğu BTC ve ZCL sahiplerinde bulunuyor.

Gizlilik odaklı kripto paralar tarafından kullanılan zk-SNARKs protokolünü kullanan BTCP ekosistemde yeni bir çığır açtı diyebiliriz. Açık kaynak kodlu Bitcoin Private’a her kullanıcının katkıda bulunması mümkün.

Mkt.Cap $ 0.00000000 Hacim 24H 0.00000000 BTCP
Pazar Payı 0% Toplam Arz 24H 21,000,000.00 BTCP
Sağlama Tipi PoW Açılış $ 0.51
Düşük $ 0.37 Yüksek $ 0.51
Tarih Fiyat Hacim