$ 3,615.590

0.30%
Market Değeri $63,424,361,608.000
Hacim 24H 21940 BTC
Açılış 24H $3,604.660
Düşük/Yüksek $3,591.450 - $3,645.330
Açıklama

Bitcoin merkezi olamayan dijital paradır.Bitcoin eşler arası teknolojiyi kullanarak merkez otorite veya banka olmadan çalışır. İşlemlerin yönetimi ve bitcoinlerin dağıtımı toplu olarak ağ tarafından idare edilir. Bitcoin açık kaynaklıdır; tasarımı halka açıktır, kimse Bitcoin'e sahip değildir ve onu kontrol edemez, herkes katılabilir. Bitcoin kendine has birçok özelliği sayesinde diğer ödeme yollarıyla yapılamayacak çok farklı ödemelerin üstesinden gelebilir

Özellikler

Mobil Ödeme Kolaylığı Mobil cihazlarda Bitcoin, basit bir iki adımlı tarama ve ödeme ile ödeme yapmanızı sağlar. Kaydolmaya gerek yok, kartınızı kaydırın, bir PIN yazın veya bir şey imzalayın. Bitcoin ödemelerini almanız gereken tek şey, Bitcoin cüzdan uygulamanızda QR kodunu görüntülemek ve arkadaşınızın cep telefonunuzu taramasına izin vermek veya iki telefona (NFC radyo teknolojisi kullanarak) birlikte dokunmaktır.

Paranız üzerinde güvenlik ve kontrol Bitcoin işlemleri askeri sınıf kriptografi ile güvence altına alınır. Kimse size para ya da sizin adınıza ödeme yapamaz. Cüzdanınızı korumak için gerekli adımları attığınız sürece, Bitcoin paranız üzerinde kontrol ve birçok sahtekarlığa karşı güçlü bir koruma seviyesi sağlayabilir.

Her yerde, her zaman çalışırSadece e-postayla olduğu gibi, ailenizden aynı yazılımı veya aynı servis sağlayıcılarını kullanmasını istemezsiniz. Sadece kendi favorilerine sadık kalsınlar. Orada sorun yok; Aynı açık teknolojiyi kullandıkları için hepsi uyumludur. Bitcoin ağı, tatillerde bile asla uyumaz!

Hızlı uluslararası ödemeler Bitcoin'i sınırların ötesine göndermek onları sokağa göndermek kadar kolaydır. Üç iş gününü beklemek, uluslararası bir transfer yapmak için ekstra ücret talep etmemek ve gönderebileceğiniz minimum veya maksimum tutarda özel bir sınırlama getirmek için bankalar bulunmamaktadır.

Kendi ücretlerinizi seçin Bitcoin almak için herhangi bir ücret yoktur ve birçok cüzdan, harcama yaparken ne kadar ücret ödeneceğini kontrol etmenizi sağlar. Çoğu cüzdan makul varsayılan ücrete sahiptir ve daha yüksek ücretler işlemlerinizi daha hızlı onaylamayı teşvik edebilir. Ücretler aktarılan miktara bağlı değildir, bu yüzden 100,000 bitcoins göndermek için aynı ücret karşılığında 1 bitcoin göndermek mümkündür.

Mobil ödeme kolay hale getirildi Mobil cihazlarda Bitcoin, basit bir iki adımlı tarama ve ödeme ile ödeme yapmanızı sağlar. Kaydolmaya gerek yok, kartınızı kaydırın, bir PIN yazın veya bir şey imzalayın. Bitcoin ödemelerini almanız gereken tek şey, Bitcoin cüzdan uygulamanızda QR kodunu görüntülemek ve arkadaşınızın cep telefonunuzu taramasına izin vermek veya iki telefona (NFC radyo teknolojisi kullanarak) birlikte dokunmaktır.

Teknoloji

Dengeler ve blok zinciri Blok zinciri, tüm Bitcoin ağının bağlı olduğu ortak bir açık defterdir. Onaylanmış tüm işlemler blok zincirine dahil edilmiştir. Bu şekilde, Bitcoin cüzdanları, harcanabilir dengesini hesaplayabilir ve yeni işlemlerin, gerçekte spender'a ait olan bitcoin'leri harcadığı doğrulanabilir. Blok zincirinin bütünlüğü ve kronolojik sıralaması kriptografi ile zorlanır.

İşlemler - Özel Anahtarlar ir işlem, blok zincirine dahil edilen Bitcoin cüzdanları arasında bir değer aktarımıdır. Bitcoin cüzdanlar, işlemleri imzalamak için kullanılan ve cüzdanın sahibinden geldiklerinin matematiksel bir kanıtını sağlayan özel bir anahtar veya tohum adı verilen gizli bir veri parçasını tutar. İmza ayrıca, işlemin yapıldıktan sonra herhangi bir kişi tarafından değiştirilmesini de engeller. Tüm işlemler kullanıcılar arasında yayınlanmakta ve genellikle madencilik denen bir süreçle, takip eden 10 dakika içinde şebeke tarafından onaylanmaya başlamaktadır.

İşleme ve Madencilik Madencilik, blok zincirine dahil ederek bekleme işlemlerini teyit etmek için kullanılan dağıtılmış bir mutabakat sistemidir. Blok zincirinde bir kronolojik sıraya zorlar, ağın tarafsızlığını korur ve farklı bilgisayarların sistem durumu üzerinde hemfikir olmasını sağlar. Onaylanması için, işlemlerin, ağ tarafından doğrulanacak çok sıkı şifreleme kurallarına uyan bir blokta paketlenmesi gerekir. Bu kurallar, önceki tüm blokların değiştirilmesini önler çünkü bu, aşağıdaki tüm blokları geçersiz kılar. Madencilik ayrıca, herhangi bir bireyin blok zincirinde ardışık olarak yeni bloklar eklemesini engelleyen rekabetçi bir piyango eşdeğerini yaratır. Bu şekilde, hiçbir birey blok zincirine neyin dahil olduğunu kontrol edemez veya blok zincirinin parçalarını kendi harcamalarını geri almak için değiştiremez.

Mkt.Cap $ 63,424,361,608.00 Hacim 24H 21,940.00 BTC
Pazar Payı 48.58% Toplam Arz 24H 21,000,000.00 BTC
Sağlama Tipi PoW Açılış $ 3,604.66
Düşük $ 3,591.45 Yüksek $ 3,645.33
Tarih Fiyat Hacim