$ 5,025.940

0.09%
Market Değeri $88,614,293,179.000
Hacim 24H 53563 BTC
Açılış 24H $5,021.170
Düşük/Yüksek $4,924.560 - $5,249.300
Açıklama

Bitcoin Nedir ? Bitcoin merkezi olamayan dijital paradır. Bitcoin eşler arası teknolojiyi kullanarak merkez otorite veya banka olmadan çalışır. İşlemlerin yönetimi ve bitcoinlerin dağıtımı toplu olarak ağ tarafından idare edilir. Bitcoin açık kaynaklıdır; tasarımı halka açıktır ve onu kontrol edemez, herkes katılabilir. Bitcoin kendine has birçok özelliği sayesinde diğer ödeme yollarıyla yapılamayacak çok farklı ödemelerin üstesinden gelebilir

Özellikler

Mobil Ödeme Kolaylığı : Mobil cihazlarda Bitcoin, basit bir iki adımlı tarama ve ödeme ile ödeme yapmanızı sağlar. Kaydolmaya gerek yok, kartınızı kaydırın, bir PIN yazın veya bir şey imzalayın. Bitcoin ödemelerini almanız gereken tek şey, Bitcoin cüzdan uygulamanızda QR kodunu görüntülemek ve arkadaşınızın cep telefonunuzu taramasına izin vermek veya iki telefona (NFC radyo teknolojisi kullanarak) birlikte dokunmaktır.

Paranız üzerinde güvenlik ve kontrol : Bitcoin işlemleri askeri sınıf kriptografi ile güvence altına alınır. Kimse size para ya da sizin adınıza ödeme yapamaz. Cüzdanınızı korumak için gerekli adımları attığınız sürece, Bitcoin paranız üzerinde kontrol ve birçok sahtekarlığa karşı güçlü bir koruma seviyesi sağlayabilir.

Her yerde, her zaman çalışır : Sadece e-postayla olduğu gibi, ailenizden aynı yazılımı veya aynı servis sağlayıcılarını kullanmasını istemezsiniz.  Aynı açık teknolojiyi kullandıkları için hepsi uyumludur. Bitcoin ağı, tatillerde bile asla uyumaz!

Hızlı uluslararası ödemeler : Bitcoin'i sınırların ötesine göndermek oldukça kolaydır. Üç iş gününü beklemek, uluslararası bir transfer yapmak için ekstra ücret talep etmemek ve gönderebileceğiniz minimum veya maksimum tutarda özel bir sınırlama getirmek gibi  bankaların uygulamaları bulunmamaktadır.

Kendi ücretlerinizi seçin : Bitcoin almak için herhangi bir ücret yoktur ve birçok cüzdan, harcama yaparken ne kadar ücret ödeneceğini kontrol etmenizi sağlar. Çoğu cüzdan makul varsayılan ücrete sahiptir ve daha yüksek ücretler işlemlerinizi daha hızlı onaylamayı teşvik edebilir. Ücretler aktarılan miktara bağlı değildir, bu yüzden 100,000 bitcoin göndermek için aynı ücret karşılığında 1 bitcoin göndermek mümkündür.

Mobil ödeme kolaylığı: Mobil cihazlarda Bitcoin, basit bir iki adımlı tarama ve ödeme ile ödeme yapmanızı sağlar. Kaydolmaya gerek yok olmadan, kartınızı kaydırın, bir PIN yazın veya bir şey imzalayın. Bitcoin ödemelerini almanız gereken tek şey, Bitcoin cüzdan uygulamanızda QR kodunu görüntülemek ve arkadaşınızın cep telefonunuzu taramasına izin vermek veya iki telefona (NFC radyo teknolojisi kullanarak) birlikte dokunmaktır.

Mkt.Cap $ 88,614,293,179.00 Hacim 24H 53,563.00 BTC
Pazar Payı 49.36% Toplam Arz 24H 21,000,000.00 BTC
Sağlama Tipi PoW Açılış $ 5,021.17
Düşük $ 4,924.56 Yüksek $ 5,249.30
Tarih Fiyat Hacim