$ 0.605

-1.72%
Market Değeri $65,469,569.000
Hacim 24H 0 ARK
Açılış 24H $0.616
Düşük/Yüksek $0.593 - $0.619
Açıklama

Ark Coin Nedir ?

Ark, Blockchain teknolojisinin benimsenme oranını artırmak için tasarlanmış merkezsiz bir ekosistem olarak tanımlanabilir. Whitepaper dosyasında açık bir şekilde belirtildiğine göre geliştirici ekip “hızlı ve güvenli bir merkez teknoloji” geliştirerek “insanlar için uygulanabilir hizmetler” sunacak. Böylece Blockchain teknolojisi daha geniş kitlelerle buluşabilecek.

Ark sahip olduğu birtakım özellikler sayesinde dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor. Sekiz saniyelik blok süresiyle sektördeki en hızlılar arasına girmeyi başaran Ark, kullanıcılarına oldukça hızlı işlem yapma imkanı veriyor. Delegated Proof of Stake (DPoS) konsensüs mekanizması üzerinde değişime giden Ark ekibi ağda 51 farklı temsilciye yer veriyor. Bu temsilciler ağı çalıştırmakla görevlendirildi. Temsilcilerin tıpkı Bitcoin madencilerinin aldığı blok ödülleri gibi ödüller kazanması mümkün.

Ark platformunun temel hedefleri arasında Blockchain teknolojisinin yaygın hale getirilmesi bulunduğundan, ekibin teknolojiye yönelik sorunlar üzerinde çalışması oldukça doğal karşılanabilir. Bu sorunların başında gelen ölçekleme meselesi Ark tarafından aşılmışa benziyor. Özel olarak tasarlanmış SmartBridge işlevselliğinden faydalanan Ark birçok yan zincire imkan veriyor. Bu sayede Ark Blockchain’inin hızından ödün vermeden daha ölçeklenebilir ve işlevsel bir platform mümkün hale geliyor.

Merkezsizlik fikrine hizmet etmesi beklenen Ark platformunun bir kişi, ekip ya da herhangi bir ülke merkezli olarak inşa edilmiş olması oldukça saçma ve mantıksız olurdu. Ark 11 farklı ülkeden 19 farklı geliştirici ekibin katkılarıyla başlatılmış bir ekosistem olarak biliniyor. Ekosisteme katkı da bulunanların oluşturduğu topluluk her geçen gün daha da büyüyor.

Eğer işletmenize ya da projenize yönelik bir Blockchain teknolojisi arıyorsanız Ark sizin için ziyadesiyle makul bir seçenek. Tamamen açık kaynaklı bir ekosisteme ve projelere sahip olan Ark ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verebilecek potansiyeli elinde bulunduruyor. Ark aracılığıyla kendi Blockchain uyumlu SmartBridge’inizi başlatabilirsiniz.

Mkt.Cap $ 65,469,569.00 Hacim 24H 0.00000000 ARK
Pazar Payı 0.05% Toplam Arz 24H 125,000,000.00 ARK
Sağlama Tipi DPoS Açılış $ 0.62
Düşük $ 0.59 Yüksek $ 0.62
Tarih Fiyat Hacim