Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

ByBit Para Çekme | Kripto Para ve İtibari Para Çekme

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

ByBit para çekme ile ilgili merak ettiklerinizi derlediğimiz bu yazımızda, ByBit’ten para çekerken dikkat edilmesi gerekenleri sizin için derledik.

ByBit kayıt

En iyi kripto borsaları arasında yer alan ByBit, her anlamda müşteri memnuniyetini sağlayan bir borsadır. ByBit para yatırma işlemlerinde olduğu gibi para çekme işlemlerinde de kullanıcılarını zora sokmadan, basit ve kullanışlı arayüzü ile işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

ByBit’ten Para Nasıl Çekilir?

ByBit para çekme

ByBit’ten para çekmek, birkaç adımda yapılabilecek bir işlemdir. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek kazancınızı banka hesabınıza ya da istediğiniz kripto borsasına çekebilirsiniz.

İşte adım adım ByBit para çekme…

 • Hesabınıza giriş yapın
 • “Varlıklar” sekmesine tıklayın.
 • “Çekme” butonuna tıklayın.
 • “Kripto” ya da “İtibari Para” seçeneklerinden birine tıklayın.

İtibari para (TL) sadece Vakıfbank üzerinden yapılmaktadır. 1 iş günü içerisinde çektiğiniz para hesabınıza yansıtılır.

Kripto para çekecekseniz aşağıdaki adımları izleyerek işleme devam edebilirsiniz.

 • Coin seçin, cüzdan adresini girin, tutarı belirleyin ve “Onayla” butonuna tıklayın.

Bu işlemi tamamladıktan sonra doğrulama kodu alanlarını doğru bir şekilde girerek Bybit para çekme işlemini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

ByBit’ten Binance Para Çekme

ByBit hesabınızdan Binance hesabınıza coin transfer etmek de oldukça basittir. Aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İşte ByBit’ten Binance coin aktarma…

 • Hesabınıza giriş yapın
 • “Varlıklar” sekmesine tıklayın.
 • “Çekme” butonuna tıklayın.
 • “Kripto” seçeneğine tıklayın.
 • Coin seçin, Binance’da ilgili coinin cüzdan adresini kopyalayıp ilgili alana yapıştırın, ağı belirleyin ve tamamlayın.

Yukarıda belirttiğimiz şekilde işlem yaparak Bybit para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. ByBit’ten Huobi para çekme, ByBit’ten Gate.io para çekme, ByBit’ten MEXC para çekme, ByBit’ten Paribu para çekme ve diğer borsalara para çekme işlemleri de yukarıda anlattığımız şekilde yapılabilmektedir.

ByBit’ten Para Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolay ve hızlı işlem gerçekleştirilebilen en iyi kripto borsalarından ByBit’ten para çekerken aşağıdaki hususlara dikkat ederek işlem yapmanızı öneririz.

 • Seçtiğiniz coinin her iki borsada da olduğundan emin olun.
 • Ağ seçimi yaparken her iki borsada aynı ağı seçtiğinizden emin olun.
 • Güvenli bir şekilde ByBit’ten para çekmek için 2FA doğrulama katmanını kullanın.
 • Coin çekme süresi, ağın yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen çekiminiz gerçekleşmedi ise ByBit canlı destek sayfasından müşteri temsilcileri ile görüşün.

ByBit Para Çekme Güvenli mi?

ByBit, tüm işlemleri güvenilir bir şekilde gerçekleştiren ve kullanıcı memnuniyetini en üst düzeyde tutan borsalardan biridir. EN güvenilir kripto borsaları arasında yer alan kripto borsası, tüm işlemlerde olduğu gibi itibari para çekme ve kripto para çekme konusunda son derece titiz davranarak kullanıcı varlıklarınıın haksız şekilde ele geçirilmesini engellemektedir.

Fakat kripto borsaları, devlet güvencesi altında yer almazlar. Bu nedenle hesap ve varlık güvenliğini üst düzeye çıkartmak, kullanıcılara bağlıdır. Hesabınızda 2FA (iki aşamalı doğrulama), mail doğrulama gibi güvenlik katmanlarının bulunmaması, varlıklarınızın risk altına girmesine neden olabilir.

ByBit Para Çekme Ücreti Ne Kadar?

Tüm spot çiftlerinde 0 komisyon alan ByBit, kripto para çekme işlemlerinde, çekilecek coin ve tutarına göre farklı miktarlarda komisyon ücreti almaktadır. Hesabınızı oluştururken referans linki ile kayıt olursanız, hem alım satım işlemlerinde hem de para çekme işlemlerinde daha az işlem ücreti ödersiniz.

Ortalama 15-20 dakika içerisinde kripto para çekme ve itibari para çekme işlemlerinin gerçekleştiği ByBit’te, şuan için sadece Vakıfbank ile anlaşma sağlanmıştır. Bu nedenle itibari para çekme işlemleri için Vakıfbank kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

ByBit Para YatırmaByBit Güvenilir mi?
ByBit kayıt

SSS

Bybit para çekme nasıl yapılır?

Bybit para çekme işlemini yapabilmek için E-posta Doğrulaması, Google İki Adımlı Doğrulama ve Bireysel KYC Doğrulaması yapmış olmanız gerekir. Bu işlemleri yaptı iseniz “Varlıklar” sekmesinden itibari para çekebilirsiniz.

ByBit kripto para çekme nasıl yapılır?

ByBit kripto para çekmek için de e-posta doğrulama, 2FA doğrulama ve KYC tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptı iseniz “Varlıklar” bölümünden istediğiniz kripto para birimini, farklı bir borsadaki hesabınıza aktarabilirsiniz.

Kripto paraya el konulur mu?

Kripto paralar her ne kadar düzenlenmiş olmasa da icra takibi durumunda, borsalara savcılık kararı ile tebligat yollanması durumunda, paranın bloke edilmesi durumu söz konusu olabilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights