Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

ByBit Kullanımı | Resimli Spot, Vadeli İşlem, Launchpad Kullanımı

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

ByBit kullanımı, diğer borsalara nispeten daha kolaydır. Kullanışlı ve kolay ara birime sahip olması, yeni ve uzman yatırımcıların işlemlerini hem güvenli bir şekilde yapmasını sağlar hem de kolay bir şekilde alım satım yapmayı sağlar.

ByBit kayıt

ByBit kullanımı ile ilgili oluşturduğumuz bu yazımızda; Bybit spot alım satımı, Bybit vadeli alım satım, marjin işlem, kaldıraçlı token kullanımı gibi tüm ayrıntıları sizlere sunacağız.

ByBit Spot Alım Satım

Bybit kullanımı

Genel olarak tüm kripto borsalarında sunulan spot alım satım özelliğ, ByBit borsasında da kullanıcılara sunulmaktadır. Genel anlamda spot alım satım; bir coini düşük fiyattan alıp fiyat yükseldiğinde yüksek fiyattan satmaktır.

Kullanımı son derece basit olmasına ek olarak vadeli işlemlere göre daha az risk içeren spot alım satım için belirlediğiniz bir fiyattan ya da piyasa emri vererek alım satım yapabilirsiniz.

Aşağıdaki görselde numaralandırdığımız alanların ne anlama geldiğini ve nasıl kullanılacağını detaylı bir şekilde anlattık.

İşte ByBit spot alım-satım detayları…

ByBit spot alım satım

1- Arama bölümü: 1 numaraları alanda, aradığınız coine daha hızlı ulaşabilirsiniz. Listede yer almayan coinin adını buraya yazarak hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

2- İşlem Çifti: 2 numaralı alanda gösterdiğimiz yer, işlem yapmak istediğiniz işlem çiftini seçebileceğiniz alandı. USDT, BTC, USDC, DAI ve EUR bölümlerinden istediğiniz işlem çiftini seçebilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz coini “Favori” butonuna tıklayarak daha sonraki işlemlerde hızlı şekilde erişebilirsiniz.

3- Coin Listesi: 3 numaralı alanda gösterdiğimiz yerde, piyasanın en yüksek işlem hacmine sahip ya da fiyat oranına bağlı olarak listeleme yapabilirsiniz. Ayrıca favori olarak eklediğiniz coinler de bu ekranda görünür.

4- Grafik: 4 numaralı alan ise grafik alanıdır. İşlem yapmadan önce coinin fiyat hareketlerini inceleyebileceğiniz bu alanda. ByBit’in kendi grafiğine ek olarak Tradingview ekranı veya derinlik tablosunu görebilirsiniz.

5- Emir Defteri: 5 numaralı alanda gösterdiğimiz bölüm ise ilgili coin ile ilgili alımları ve satışları gösteren alandır. Bu alanda coin için gelen alım-satım taleplerini görerek stratejinizi oluşturabilirsiniz.

6- Alım-Satım Emri: 6 numaralı alanda gösterdiğimiz yer ise işlemi onaylayacağınız bölümdür. Al ya da Sat butonunu kullanarak varlıklarınıza yön verebilirsiniz.

ByBit spot alım-satım ekranını kullanmak, yukarıda da anlattığımız gibi son derece basittir. Buna ek olarak yaşadığınız herhangi bir problemi hızlı bir şekilde çözüme ulaştırmak için sağ altta yer alan “Canlı Destek” butonuna tıklayarak müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Marjin Alım Satım

ByBit borsası, türev bir borsadır ve alımlar, türev işlemler şeklinde yapılır. Kullanıcılarına sunduğu ByBit marjin işlem ekranı da kolay bir şekilde kullanabileceğiniz bir ekrandır.

ByBit marjin alım satım ile ilgili aşağıda paylaştığımız görselde, işlem yaparken işinizi kolaylaştıracak bölümleri numaralandırarak nasıl kullanılması gerektiğini ayrıntılı bir şekilde açıkladık.

İşte ByBit marjin alım satım kullanımı…

ByBit marjin alım satım

1- Arama: 1 numaralı alanda, marjin işlem için aradığınız coinin adını yazarak hızlıca ulaşabilirsiniz. Listede yer almayan coinler için bu alanı kullanabilirsiniz.

2- Coin Listesi: 2 numaralı alanda gösterdiğimiz yer, piyasanın en yüksek ve hacmi son 24 saatte en yüksek olan coinlerin bulunduğu alandır. Ayrıca, üst kısımda yer alan “Favori” bölümüne aldığınız coinleriniz de yine bu alanda listelenir.

3- Grafik: 3 numaralı alan, grafik bölümüdür. Bu ekranı ister orijinal haliyle ya da Tradingview ekran görüntüsü ya da derinlik tablosu oluşturarak kullanabilirsiniz. Alım-satım yapmadan önce mutlaka bakılması gereken önemli bir alandır.

4- Emir Defteri: Emir defteri bölümü 4 numaralı alandır. Burada yatırımcıların seçtiğiniz coin için verdikleri emirleri görebilir, herhangi bir emrin üzerine tıklayarak aynı seviyeden işlem yapabileceğiniz bir alandır.

5- Alım-Satım: 5 numaralı alanımız ise işlemlerinizi onaylamak için kullanacağınız alandır. Al veya Sat butonunu kullanarak long ve short işlem açabilirsiniz.

6- Emirler: Sayfanın alt kısmında 6 numaralı olarak belirlediğimiz bölümde, verdiğiniz emirler, eski emirler, işlem geçmişi ve katılım ve kullanım geçmişi gibi ayrıntıları bulabilirsiniz. Burası da yine işlemlerinizi takip etmeniz adına kullanmanız gereken özel bir alandır.

Dönüştürme

Dönüştürme

Elinizdeki varlıkları piyasaya bağlı olmaksızın hızlı bir şekilde dönüştürmek için “Alım-Satım” butonunun altında yer alan “Dönüştürme” sekmesine tıklayarak kullanabilirsiniz. BTC-ETH, BTC-USDT ve diğer işlem çiftleri ile coinleri birbirine dönüştürebilirsiniz. Ancak bu ekranı kullanmanız, komisyon oranının biraz daha yüksek olmasına ve istediğiniz fiyat yerine piyasa fiyatı ile dönüştürmenize neden olacaktır.

Kaldıraçlı Token

Kaldıraçlı token

Kaldıraçlı Token, herhangi bir marjin gerekliliği olmadan dayanak varlıkta kaldıraçlı pozisyon almanızı sağlayan bir vadeli işlem ürünüdür. Kaldıraç sayesinde kârlarınızı artırabilirsiniz ve herhangi bir likidasyon riski bulunmaz.

Her Kaldıraçlı Token, Vadeli Sözleşme pozisyonlarından oluşan bir sepeti temsil eder.

Bir Kaldıraçlı Tokenin Net Varlık Değeri (NAV) Vadeli Sözleşmeler piyasasındaki fiyat dalgalanmalarına bağlı olarak değişir.

İşlem yapmaya başlamak için seçtiğiniz coin için “İşlem yapın” butonuna tıklayarak alım-satım gerçekleştirebilirsiniz.

Vadeli İşlemler Grid Botu

Vadeli işlem botu

Bybit kullanımı konusunda en çok merak edilen konulardan biri de alım-satım botudur.

ByBit vadeli işlemler grid botu, platformun kullanıcılarına sunduğu basit kullanımlı bir alandır. Yapay zeka stratejisi ile çalışan bu ekranı kullanmak için yukarıdaki resimde görüldüğü gibi arama bölümünden istediğiniz coini seçin, Grid Parametrelerini Girin, Yatırımınızı Yapın ve kazanmaya başlayın. Oldukça kolay bir şekilde kullanabileceğiniz bu ekran, ByBit borsasının kullanıcılarına sunduğu en büyük özelliklerden biridir.

Launchpad Kullanımı

ByBit launchpad

ByBit kullanımı rehberinin son aşamasında sıkça kullanılan Launchpad hakkında bilgi verelim. Launchpad, listelenmeye hazırlanan coinleri öncesinden satın almak için oluşturulan bir platformdur. ByBit launchpad kullanımı son derece basittir.

İşte adım adım Bybit launchpad kullanımı…

Anlık Görüntü Alma Dönemi: Cüzdan bakiyenizin katılım veya çekiliş gerekliliklerini karşıladığından emin olmak için anlık görüntü alma dönemi sona ermeden BIT veya USDT yatırın!

Katılım veya Çekiliş: Token dağıtımına katılım sağlamak için BIT taahhüt edin veya proje tokeni dağıtımından pay alma hakkı kazanmak için USDT taahhüt edin.

Dağıtım Dönemi: Bu dönem boyunca sistem, katılım yöntemini tercih eden katılımcılara token dağıtımını gerçekleştirir ve çekiliş yöntemini tercih eden katılımcılar için çekilişi gerçekleştirir.

Token Dağıtımı Sonuçları: Sonuçlar duyurulduktan sonra katılım veya çekiliş yöntemiyle size dağıtılan token tutarını görüntüleyin. Size dağıtılan yeni tokenlerle artık alım-satım yapabilirsiniz!

ByBit kullanımı, yukarıda görsellerle anlattığımız gibi oldukça basittir. Kazançlı bir platform olmasının yanında kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olması sayesinde tüm işlemlerin basit bir şekilde yapılabildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca ByBit kullanımı, her ticaret türünde sayfada nasıl olacağı detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Bilgilendirme alanlarını okuyarak Bybit kullanımı hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilir, işlemlerinizi daha doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak Bybit kullanımı, son derece basit ve her kesimden yatırımcının kolaylıkla işlem yapabileceği bir platformdur. Spot işlem, vadeli işlem, P2P ticareti ve daha diğer tüm işlemler, acemi yatırımcılar ve uzman yatırımcılar açısından kolaylaştırılmış bir ara birim ile sunulmaktadır.

Platformun en büyük özelliklerinden biri de ByBit kullanımı hakkında bilgi sahibi olmayan kullanıcılara rehberlik edecek içeriklerin olmasıdır.

ByBit Kayıt OlByBit Güvenilir mi?

SSS

Bybit işlem botu nedir?

Bybit işlem botu, otomatik kripto para alım satım yapmaya yarayan ve yapay teknoloji kullanılarak işlem açılan bir sistemdir.

Bybite nasıl para yatırılır?

Bybit para yatırma işlemi için hesabınıza giriş yapın ve “Varlıklar” sekmesine tıklayın. Daha sonra yatırma istediğiniz coini seçin. TRY yatırmak için ise ekranda yer alan “İtibari para yatırma” butonuna tıklayarak Vakıfbank hesabından yatırabilirsiniz.

Bybit Borsasında hangi Coinler var?

ByBit borsasında TC, ETH, BIT, SOL, APE, DYDX, LTC, DOGE, AVAX, MATIC ve DOT dahil olmak üzere 249+ altcoin seçeneği bulunmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights