Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

ByBit Komisyon Oranları | VIP Seviyesine Göre İşlem Ücretleri

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

ByBit komisyon oranları, diğer borsalarla karşılaştırıldığında daha düşük bir seviyede olduğu görülür. Kullanıcı deneyimi yüksek, en iyi kripto borsaları arasında yer alan ByBit, her anlamda yatırımcısını desteklediği gibi komisyon oranları konusunda da esneklikler sunmaktadır.

ByBit kayıt

2023 ByBit komisyon oranları, Gate.io gibi borsalarla karşılaştırıldığında daha düşük görülmektedir. Bu da kullanıcılar açısından daha az komisyon ödeyerek daha fazla para kazanmasını sağlamaktadır.

ByBit İşlem Ücretleri 2023

Bybit komisyon oranları

Kripto dünyasında sürekli yenilikler ve yeni borsaların türemesi ile birlikte platformların yaptıkları düzenlemeler arasında işlem ücretleri de yer alıyor. Daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmak isteyen kripto borsaları, öncelikle işlem ücretlerini esnetmektedir. Bybit işlem ücretleri, diğer borsalarla kıyaslandığında, nispeten daha düşük görülüyor.

Aşağıdaki tabloda ByBit komisyon oranları hesaplamasını inceleyebilirsiniz. Tablonun alt kısmında diğer borsalarla karşılama yaparak daha düşük komisyon ücretli borsaları tercih edebilirsiniz.

ByBit komisyon oranları
VIP seviyeniz, varlık bakiyenize veya son 30 günlük işlem hacminize göre belirlenir
Bybit komisyon oranları
  • Varlık Bakiyesi = Tüm Hesapların Toplam Cüzdan Bakiyesi
  • BIT varlıkları = Tüm Hesaplarda tutulan BIT (Kripto Kredisinde teminatlandırılmış BIT dahil)
  • 30 günlük ortalama efektif net borçlanma (USD), Spot Marjin İşlemler ve Kripto Kredilerinden borçlanmayı içerir
  • Alınan veya ödenen fonlama ücretleri işlem hacmine dahil edilmeyecektir.
  • Hem Ana Hesaptan hem de Alt Hesaptan işlem hacmi dikkate alınacaktır.
  • Alt Hesap, Ana Hesabın ücret oranını devralacaktır.
  • Yatırımcıların, ilgili VIP Seviyesinin kilidini açmak için yalnızca yukarıdaki kriterlerden birini karşılaması gerekir.

Yukarıda görüldüğü üzere ByBit komisyon oranları, VIP seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre kullanıcıların 30 günlük işlem hacmi ve VIP seviyesine göre daha düşük komisyon ödemesi yaparlar. Aynı zamanda ByBit üyeliği oluştururken referans kodu ile hesap oluşturanlar ayrıca komisyon indirimi kazanırlar.

ByBit vs Gate.io Komisyon Oranları

BorsaVIP 0Piyasa AlıcıPiyasa Yapıcı
ByBit0.1%0.01%0.01%
Gate.io0 USD0.15%0.15%

Komisyon oranları karşılaştırması yaparken VIP 0 olan kullanıcılar üzerinden değerlendirme yaptık. Buna göre incelendiğinde, ByBit komisyon oranları, Gate.io komisyon oranlarına göre daha düşüktür. Tablonun tamamına ulaşmak için buraya tıklayın.

ByBit Komisyon Oranları Hesaplama

ByBit komisyon oranları, VIP olmayan ve VIP olan kullanıcılar için farklıdır. Kullanıcılar, farklı VIP seviyelerine göre daha yüksek işlem ücreti indirimlerinden yararlanabilirler. Ayrıca platforma üye olurken referans linki ile kayıt olan kullanıcılar daha düşük komisyon öderler.

VIP seviyesi; kullanıcının varlık bakiyesine göre, sahip olduğu BIT varlıklarına ve 30 günlük işlem hacmine göre belirlenmektedir. Yatırımclar ilgili VIP seviyesi ücret indiriminin kilidini açmak için kriterlerden sadece birini karşıladıklarında VIP seviyeleri yükseltilir.

Örneğin, Kullanıcı A’nın 250 bin dolarlık bir varlık bakiyesi vardır (VIP 1 kriteri) ve son 30 günlük Spot işlem hacmi 6 milyon dolara ulaşmıştır (VIP 3 kriteri). Kullanıcı A, VIP Seviye 3’e yükseltilecek ve VIP 3 kapsamında belirtilen tüm indirimli işlem ücretlerinden yararlanma hakkına sahip olacaktır. 

VIP seviyesi her gün saat 10.00’da (TSİ) güncellenecek olup Alt Hesaplar, Ana Hesabın ücret oranına sahip olacaktır.

ByBit İşlem Ücreti Nasıl Düşürülür?

Kripto borsaları, genel olarak kullanıcılarını elinde tutmak için çeşitli kampanyalar düzenlerler. Özellikle de komisyon oranları her yatırımcı açısından önemli olduğu için platformlar daha çok bu alana yönelirler. Bybit işlem ücretlerini düşürmek için de çeşitli bazı yöntemler kullanabilirsiniz.

Hesabınızı oluştururken referans linki üzerinden kayıt olmanız, ilk aşamada daha düşük komisyon ödemenizi sağlayacaktır. Bundan sonra yapacağınız işlem hacimleri de ayrıca VIP seviyenizi yükselteceği için yine daha düşük komisyon oranları işe alım satım yapma imkanına sahip olacaksınız.

Bybit, Piyasa Yapıcı Teşvik Programı ile %0,01’e kadar piyasa yapıcı ücret iadesi alma imkanı sunmaktadır. Bu da yine platformun kullanıcılarına işlem ücretleri konusunda sunduğu esnekliklerden bir diğeridir.

Sonuç olarak; yatırımcılar, düşük komisyon ücretli, güvenilir kripto borsaları ile çalışmayı daha çok tercih ederler. Kısa sürede milyon kullanıcıyı aşan ByBit borsası da işlem ücretleri konusunda kullanıcılarına sunduğu cazip işlem ücretleri ile kullanıcısını elinde tutmayı başaran bir borsadır.

ByBit Para YatırmaByBit Para Çekme
ByBit kayıt

SSS

ByBit işlem ücreti yüksek mi?

ByBit işlem ücreti, nispeten diğer kripto borsalarına göre daha düşüktür. Piyasa yapıcı ve piyasa alıcı işlem ücretleri ve kullanıcıların VIP seviyesine göre daha düşük işlem ücretleri ödenir.

ByBit güvenilir mi?

ByBit, 2018 yılında kurulmuş, kısa sürede global bir borsa olmayı başaran bir isimdir. Kullanıcı varlıkları ve kişisel verilen korunması kapsamında kullandığı güvenlik katmanları, kullanıcıların güvenli bir şekilde işlem yapmasını sağlamaktadır.

ByBit para yatırma komisyonu var mı?

ByBit hesabınıza TRY yatırırken Vakıfbank’ı kullanırsanız herhangi bir komisyon ücreti ödemezsiniz. Ancak kredi kartı ile USDT alımlarında banka kesintileri yapılmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights