Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

ByBit Güvenilir mi, Diğer Borsalardan Farkı Nedir? | Tarafsız İnceleme 2023

Son Güncelleme:  3 Mart 2023

ByBit güvenilir mi sorusuna yanıt vermek için borsayı değerlendirdik. İşlem ücretleri, ticaret hızı, transfer süresi ve diğer özelliklerini derleyerek bir değerlendirme yazısı oluşturduk.

ByBit kayıt

ByBit borsası, 2018 yılında İngiliz Virgin Adaları‘nda kurulan, spot alım satım ve vadeli alım-satım üzerine kurulan bir kripto borsasıdır. Kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen borsanın 1 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısının olması, dikkatleri üzerine çekmesi için yeterli bir sebeptir.

Düşük işlem ücretli kripto borsaları arasında, kullanıcısına sunduğu güven ile kendinden söz ettiren ByBit kripto borsası, spot işlem, vadeli işlem, marjin işlemleri, kaldıraçlı token gibi farklı ticaret türleri ile kullanıcılarını destekleyen bir türev borsasıdır.

ByBit Özet

ByBit Kayıt Adresi:Tıklayın
Kuruluş:2018
CEO:Ben Zhou
Merkezi:Singapur
Aktif Ülkeler:160+
Kullanıcı:1 Milyon+

ByBit’in Diğer Kripto Borsalarından Farkı Nedir?

Kısa sürede 1 milyon kullanıcıyı aşan ByBit borsasının bu rakama ulaşmasının önemli bir nedeni vardır. ByBit borsası, diğer borsalardan farklı bir şekilde çalışır. Binance ya da Gate.io borsalarında direkt olarak kripto ticareti yapılır. Ancak ByBit böyle değildir. Burada, kripto paralara bağlı olan kontratların alım satımı yapılır.

Borsanın diğer borsalardan farkını daha iyi anlamak için “türev ticaret” ile “opsiyonlu ticaret” arasındaki farkın neler olduğunu bilmek gerekir.

Türev ticaret, değerini bağlı olduğu varlıktan alır (Ethereum, Bitcoin vs.) Türev ürünler için “finansal ürünler” demek doğru olur. Opsiyonlu ticaret ise belirli bir varlığı gelecekte belirli bir zamanda alma anlaşması yapılmasıdır.

ByBit Güvenilir mi?

ByBit güvenilir mi

Bir borsayı seçmek için öncelikle güvenilir olup olmadığını değerlendirmek gerekir. ByBit borsasının 1 milyon kullanıcıyı aşmasının en büyük nedenlerinden biri de elbette en güvenilir kripto borsaları arasında yer almasıdır.

ByBit, gerek kullanıcı varlıkları gerekse de kişisel veriler konusunda hassasiyetle çalışan ve bunları da kullanıcısına en iyi şekilde yansıtan bir borsadır. Peki, ByBit güvenilir mi sorusuna “evet” dememizin nedenleri nelerdir?

ByBit Neden Güvenlidir?

Kripto ticareti yapan kullanıcılar, sürekli olarak yeni borsaları araştırırlar ve güvenilir buldukları kripto borsalarında yeni bir hesap oluştururlar. 2018 yılında kurulmuş olmasına rağmen kendinden önce kurulan borsaların kullanıcı sayısından çok daha fazlasına ulaşan ByBit, güvenirliğini sunduğu çeşitli özellikleri ile sağlamaktadır.

İşte ByBit’i güvenilir kılan özellikleri…

Akıllı Ticaret Sistemi: Birçok borsada bulunmayan akıllı ticaret sistemi, ByBit borsanın en büyük özelliklerinden biridir. Alım-satım yaparken “kar al/ zarar durdur” özelliğini sunar. Buna ek olarak alarmlar kurarak da yine ekran başında beklemeyi sonlandıran bir özelliğe sahiptir.

HD Soğuk Cüzdan: ByBit güvenilir mi sorusuna “evet” yanıtı vermemizin bir diğer nedeni de kullanıcı varlıklarının korunması için DH soğuk cüzdan kullanmasıdır. Kullanıcı varlıklarının büyük bir bölümünü bu alanlarda muhafaza etmesi, kullanıcılar ekstradan Ledger ya da diğer soğuk cüzdanları kullanmasına gerek bırakmıyor.

100K TPS Eşleştirme Sistemi: Bilindiği gibi kripto borsalarında en çok yaşanan problemlerin başında eşleştirme sisteminin olmamasıdır. Bu da aşırı yüklemelere neden olmaktadır. ByBit kripto borsası, 100K TPS eşleştirme sistemi kullanarak aşırı yüklenmeleri önleyerek güvenli bir şekilde işlem yapmayı sağlamaktadır.

Piyasa Derinliği: ByBit borsasının diğer kripto borsalarına göre farklı olduğunu söylemiştik. Bunu kanıtlayan bir diğer özelliği de hatırı sayılır şekilde piyasa derinliğine sahip olmasıdır. Burada işlem yaparken neredeyse fark edilemez bir fiyat etkisi ile karşılaşırsınız bu da işlemlerinizden daha karlı çıkmanızı sağlar.

Sistem Fonksiyonelliği: Piyasanın özellikle volalit olduğu dönemlerde birçok kripto borsası, bakıma girer ya da işlemlerde hız düşmesi yaşanır. ByBit güvenilir mi sorusuna “evet” yanıtının verilmesinin en büyük nedenlerinden biri de sistem fonksiyonelliğinin %99.99 oranında olması. Yani piyasanın en volalit olduğu dönemlerde bile işlemler hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Fiyatlandırma Sistemi: Bazı borsalarda işlem yaparken fiyatlandırma sistemi olmadığı için yanlış emirden işlemin kapatılması durumu söz konusu olabilmektedir. Bu da yatırımcının zarar etmesine neden olur. ByBit güvenliği arasında fiyatlandırma sisteminin olması, kullanıcının zarar etmesini engeller.

ByBit Kullanıcı ve Varlık Güvenliğini Nasıl Sağlıyor?

Elbette borsanın ticarette sunduğu özelliklerinin kapsamlı olması, “ByBit güvenilir mi?” sorusuna “evet” yanıtı vermeyi gerektiriyor. Ancak bir yatırımcı olarak, ByBit’in kullanıcı ve varlık güvenliğini nasıl sağladığını bilmeniz de gerekir.

İşte ByBit’in kullanıcı ve varlık güvenliği için kullandığı güvenlik katmanları…

2FA Doğrulama: Kullanıcı girişlerinin güvenli olması için sistem 2 FA (iki aşamalı kimlik doğrulama) özelliği sunmaktadır. Bu sayede hesabınız ele geçirilmiş olsa bile 2FA anahtarı olmadan hesabınıza giriş yapılması imkansız hale gelir.

SMS Doğrulama: Kullanıcılar hesaplarından para çekerken ya da coin transferi yaparken 2FA doğrulama koduna ek olarak SMS doğrulaması da yaparlar. Bu da sizin izniniz olmadan hesabınızdan para çekilmesini engeller.

Mail Doğrulama: ByBit para çekme işlemlerinde, kullanıcılardan istenen onay türlerinden biri de mail doğrulamasıdır. Bir para transferi gerçekleştirirken mail adresine gelen doğrulama kodunu girmeden varlıklarınızın çekilmesi imkansızdır.

Tüm bunları bir araya getirdiğimizde ByBit güvenilir mi sorusuna neden “evet” dediğimizi daha iyi anladığınızı düşünüyoruz.

ByBit İşlem Ücretleri

Borsaları güvenli kılan özelliklerinden biri de uyguladıkları işlem ücretleridir. Özellikle de sürekli işlem yapan bir yatırımcı için komisyon oranlarının düşük olması, oldukça faydalıdır.

ByBit, “piyasa alıcı” ve “piyasa yapıcı” olmak üzere iki farklı model üzerinden işlem ücretlerini yapılandırmaktadır. ByBit’te piyasa yapıcı komisyou %0.025 olarak belirlenirken piyasa alıcı komisyonu %0.075 olarak belirlenmektedir. Bu oranlar, ByBit’ten önce açılmış ve kullanıcı sayısı ByBit’ten daha fazla olan bazı kripto borsalarına göre daha düşüktür.


Spot İşlemler
Vadeli İşlemler ve Süreli Coin-M Vadeli İşlemleri
VIP SeviyesiAlıcı Ücreti OranıPiyasa Yapıcı Ücreti OranıAlıcı Ücreti OranıPiyasa Yapıcı Ücreti Oranı
VIP Olmayanlar%0,10%0,10%0,06%0,01
VIP 1%0,06%0,04%0,05%0,006
VIP 2%0,05%0,02%0,045%0,004
VIP 3%0,04%0,01%0,0425%0,002
Pro 1%0,03%0%0,04%0
Pro 2%0,025%0%0,035%0
Pro 3%0,02%0%0,03%0

Yukarıdaki tablo 2022 Mar ayında güncellenmiştir. Yeni işlem ücretlerini takip etmek için tıklayın.

ByBit Kayıt Nasıl Yapılır?

ByBit kripto borsası, referans linki ile yeni kayıt olan kullanıcılarına 5.030 USDT hoşgeldin bonusu veriyor.

ByBit borsasına kayıt olmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Kayıt sayfasına ulaşmak için tıklayın
  • Forumu doldurun
  • Mail doğrulama linkine tıklayın.
  • Hesabınızı oluşturun.

ByBit KYC (Kimlik Doğrulama)

ByBit hesabınızı oluşturduktan sonra 5,030 USDT değerinde bonusu almak için KYC (kimlik doğrulaması) yapmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde ByBit KYC doğrulama işlemini tamamlayabilir ve ödülünüzü alabilirsiniz.

  • Hesabınıza giriş yapın
  • “Ayarlar” sekmesine tıklayın
  • “KYC doğrulama” sekmesine tıklayın
  • Kimliğinizin ön ve arka yüzünü yükleyin
  • Selfie yükleyin.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla tamamladıktan sonra artık ByBit hesabınızı güvenli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

ByBit İletişim Bilgileri

ByBit güvenilir mi sorusuna “evet” dememizin bir diğer nedeni de iletişim adresleri ile sosyal medya adreslerini aktif bir şekilde kullanmalarıdır.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak ByBit ile ilgili yaşadığınız problemleri çözüme ulaştırabilirsiniz.

Facebokhttps://www.facebook.com/Bybit

Twitterhttps://twitter.com/BybitTurkiye

Instagramhttps://www.instagram.com/bybit_official/

YouTubehttps://www.youtube.com/c/Bybit

Linkedinhttps://www.linkedin.com/company/bybit-t%C3%BCrkiye/

Telegramhttps://t.me/BybitTurkish

ByBit Güvenirliğini Neye Göre Değerlendirdik?

Elbette söz konusu kripto paralar ve kripto borsaları olduğunda kullanıcılar, güvenliği neye göre değerlendirdiğimizi merak ediyorlar.

ByBit borsası değerlendirme yazımızı yazmadan önce, platforma kayıt olduk ve bonusumuzu aldık. Daha sonra küçük işlemler yaparak platformun hızını değerlendirdik. Hız konusunda da ciddi anlamda başarılı olduklarını gözlemledik.

ByBit güvenilir mi sorusuna ilişkin olarak spot işlem ücretleri ve vadeli işlem ücretlerinin gerçekliğini test etmek için de alım satım işlemleri gerçekleştirdik ve işlem ücretlerinde ciddi anlamda düşük oranların olduğunu gördük.

Elbette sadece bunlarla da sınırlı kalmadık. Diğer kripto borsaları ile kıyasladığımızda, hem kullanıcı ara birimi, hem kullanıcı deneyimi açısından birçok kripto borsasına göre daha kullanışlı bir platform olduğunu gördük ve böylelikle ByBit güvenilir mi sorularını tüm bu değerlendirmeler kapsamında cevapladık.

ByBit kayıt
ByBit Para YatırmaByBit Para Çekme

SSS

Bybit nerenin borsası?

ByBit kripto borsası, Britanya Virgin Adaları‘nda Bybit Fintech Limited ismiyle kayıtlıdır. Ayrıca borsanın Hong Kong ve Tayvan’da ofisleri bulunmaktadır. Borsanın merkezi ise Singapur’dadır.

ByBit sahibi kim?

ByBit, 2018 yılında Ben Zhou tarafından kurulmuştur. Ben Zhou, Foreks piyasalarında aracı olarak edindiği zengin deneyime sahip bir isimdir.

Bybit 50 dolar nasıl alınır?

ByBit hesabınızı oluşturduktan sonra 7 gün içerisinde minimum 200 $ değerinde (onaylanan herhangi bir varlıkta işlem yapmanız ya da P2P ticareti yapmanız durumunda 50 dolar alabilirsiniz.

ByBit 5,030 USDT nasıl alınır?

ByBit yeni kayıt olan kullanıcılarına 5,030 USDT veriyor. Ödülünüzü almak için referans kodu bölümüne “Z84VK8” kodunu yazmanız gerekir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights