Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Bitexen Güvenilir mi, Yasal mı? | 3 EXEN Coin Nasıl Kazanılır?

Son Güncelleme:  14 Mart 2023

Türkiye’nin yerel kripto borsası Bitexen, güvenilir ve hızlı Bitcoin, Ethereum ve Altcoin alım satım platformu olarak yasal olarak faaliyetlerini sürdüren bir kripto borsasıdır.

Bitexen kayıt ol

Web ara yüzü ve basit kullanışlı özellikleri ile mobil uygulaması ile dilediğiniz yerden Bitcoin alım-satımı gerçekleştirebileceğiniz platform, sunduğu avantajları ve hizmetleri ile yerli yatırımcıların en çok tercih ettikleri, Türkiye’nin en iyi kripto borsaları arasında yer almaktadır.

Bitexen Güvenilir mi?

Bitexen

Türkiye’nin kolay ve güvenilir kripto borsaları arasında yer alan platformda, btc/try, xrp/try ve xlm/try işlem çiftleri ile yatırımcıların kripto para alım satımı yapmasına olanak tanıyan, güvenilir, hızlı ve şeffaf bir kripto borsasıdır.

2.210.000 Türk Lirası ödenmiş sermaye ile hizmet veren İTÜ ARI Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteren Bitexen Teknoloji A.Ş. tarafından geliştirilen güvenilir kripto borsası, Türkiye merkezli kurulmuş, yasal kripto borsasıdır.

Türkiye’deki birçok banka ile anlaşması bulunan borsa, bu sayede yatırımcıların kolaylıkla TL ile Bitcoin ve altcoin almalarına olanak tanıyan güvenilir bir kripto borsasıdır.

“Bitexen güvenilir mi?” sorusuna elbette “evet” yanıtı verilebilir. Ancak hiçbir borsanın devlet güvencesi altında olmadığının bilincinde olarak varlıklarınızı ek olarak donanım cüzdanlarda muhafaza etmeniz önerilir. Tabi bu Bitexen güvenilir mi sorusuna “hayır” yanıtı vermeyi gerektirmez.

Borsa, varlık güvenliğini sağlamak ve kişisel bilgilerin korunmasını sağlamak adına ciddi protokoller uygulayan bir platformdur. Kullanıcı girişlerinde SMS, Authenticator (2FA) doğrulaması uygulamalarını destekleyen kripto borsası, bu sayede izinsiz giriş çıkışların önüne geçer.

Bitexen Üyelik

Bitexen kayıt ol

Yerel kripto borsaları arasında adından sıklıkla söz ettiren platform, üyelik işlemlerinde referans linki ile kayıt olan kullanıcılarına 3 EXEN Coin hediye bonusu vermektedir.

Aşağıdaki adımları takip ederek borsaya üyelik işlemini basit bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra artık hesabınız aktif hale getirilecektir. Ancak 3 EXEN coin kazanmak için KYC (kimlik doğrulaması) yapmanız gerekmektedir.

Bitexen KYC Nasıl Yapılır?

Üyelik işlemini tamamladıktan sonra öncelikle hesap doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek KYC adımlarını sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • “Ayarlar > Hesap Ayarları” adımlarını takip edin.
 • “Kimlik doğrulama” sekmesine tıklayın.
 • Kimliğinizin ön ve arka yüzünü yükleyin.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra hesabınızın tamamen doğrulanması için adres doğrulama işlemini de yapmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki adımları takip ederek adres doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ayarlar > Hesap Ayarları” adımlarını takip edin.
 • “Adres doğrulama” butonuna tıklayın.
 • E-devlet üzerinden ikametgah belgesini indirin. “Talep Nedeni” alanından “Kuruma İbraz” seçin ve “Kurum Adı” alanına “Bitexen” olarak belirtin. Daha sonra belgeyi indirerek platforma yükleyin.

Yukarıda işlemleri doğru bir şekilde yapmanız halinde hesabınızı doğrulamış olursunuz ve 3 EXEN hoş geldin bonusu kazanmış olursunuz.

Bitexen Komisyon Oranları

Türkiye’nin en güvenilir kripto borsaları arasında yer alan borsa, komisyon oranları konusunda da rakiplerine göre daha düşük komisyon ücretleri sunmaktadır.

Kayıt işlemini yaparken referans kodu ile hesabınızı oluşturmanız durumunda ayrıca %5 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Bitexen işlem ücretleri aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir.

Bitexen işlem ücretleri
İşlem ücretlerine KDV dahil değildir.
* Hesabında;
10 EXEN ve üzeri bulunan kullanıcılarımız, ödedikleri komisyonun %10‘unu;
20 EXEN ve üzeri bulunan kullanıcılarımız, ödedikleri komisyonun %20‘sini;
30 EXEN ve üzeri bulunan kullanıcılarımız, ödedikleri komisyonun %30‘unu;
50 EXEN ve üzeri bulunan kullanıcılarımız, ödedikleri komisyonun %40‘ını;
100 EXEN ve üzeri bulunan kullanıcılarımız, ödedikleri komisyonun %50‘sini haftalık olarak geri alıyor.

Detaylı bilgi almak için tıklayın

Bitexen Para Yatırma

Platforma para yatırma işlemi oldukça basittir. Aşağıda adım adım anlattığımız gibi işlem yaparak hesabınıza para yatırabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • “Hesaplarım” sekmesine tıklayın.
 • Listede yer alan coinler arasından “TRY” seçin ve “Yatır” butonuna tıklayın.
 • IBAN bilgilerini kopyalayın ve online bankacılık işlemlerinden para yatırma işlemini gerçekleştirin.

Hesabınıza diğer borsalardan coin transferi yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Liste yer alan coinlerden yatırmak istediğiniz coinin karşısındaki “Yatır” butonuna tıklayın.
 • Transfer ağı seçin (Örn. USDT için TRC20)
 • Cüzdan kodunu kopyalayarak transfer edeceğiniz borsadan Coin çekme adımlarını takip ederek işlemi tamamlayın.

Bitexen Para Çekme

Para çekme işlemi de yatırma işlemi gibi basit ve birkaç adımda yapabileceğiniz bir işlemdir. Aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızdan başka borsadaki hesabınıza coin çekebilir veya bankanıza TRY olarak aktarabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • “Hesaplarım” sekmesine tıklayın.
 • TRY’nin karşısında yer alan “Çek” butonuna tıklayın.
 • Tanımlı bankanıza çekim işlemini gerçekleştirin.

Hesabınızdan başka bir borsaya coin çekmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Coin listesi sayfasından çekmek istediğiniz coinin karşısında yer alan “Çek” butonuna tıklayın. (Örn. USDT)
 • Diğer borsadaki cüzdan kodunu ve doğru şekilde ağı seçtikten sonra doğrulama adımlarını takip ederek coin çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bitexen’de Hangi Coinler Var?

Platformda en popüler kripto paralar yer almaktadır. Bitcoin, Ethereum, EXEN coin ve daha birçok altcoin seçeneğini bir arada bulabilirsiniz. TRY, USDT ve BTC işlem çiftlerinden dilediğinizi seçerek alım satım yapabilirsiniz.

Bitexen kayıt ol
ICRYPEX Güvenilir mi?KYC Bonus Veren Kripto Borsaları

SSS

Bitexen güvenli mi?

Bitexen, Türkiye’de yasal olarak AML/KYC politikalarına uygun şekilde hareket eden, kayıt esnasında KYC doğrulama isteyen güvenli bir kripto borsasıdır.

Bitexen’e kimlik bilgilerini vermek güvenli mi?

Kimlik bilgileri (KYC), tüm güvenli kripto borsalarında istenir. Bunun amacı kara para aklama ve terörü finanse etme suçlarının önüne geçmek amacıyladır. Bu nedenle Bitexen’e kimlik bilgilerini vermek güvenlidir.

Bitexen batar mı?

Türkiye’de işlem hacmi bakımından en iyi kripto borsalarından biridir. Bu anlamda Bitexen batmaz. Ancak hiçbir borsanın garantisi olmadığı gibi devlet güvencesi altında da değildir. Bu nedenle ek güvenlik önlemlerini almanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights