Kripto Borsası İnceleme Coin Analizi Teknik Analiz

Binance Earn Nedir, Bedava Coin Nasıl Kazanılır?

Son Güncelleme:  9 Mart 2023

Binance Earn, yatırımcıların kripto para birimlerini blok zincirinde kazanmalarını sağlayan bir platformdur. Hemen şimdi katılın ve kazanmaya başlayın!

Binance kayıt

Uyurken de kripto para kazanmak ister misiniz? Binance, “Earn” adı verilen planlı işlem ücreti ile bunu başarabilirsiniz. Kısa zaman diliminde işlenen işlemler için kullanıcılara ödenene kazançlar, yatırım yapmaya ya da alım-satım gibi riskli işlemlere girmeden para kazanma yöntemi olarak değerlendiriliyor.

Binance Earn özelliğini kullanarak karınızı maksimize edebilir ve portföyünüzü büyütebilirsiniz. Bu yazımızda, Binance Earn nedir, nasıl kullanılır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevabını vereceğiz…

Binance Earn Nedir?

Binance earn

Binance Earn, “pasif gelir” modeli olarak tanımlanabilecek farklı bir ticaret türüdür. Kullanıcılar, varlıklarını belirli sözleşmeler döneminde kilitleyerek, günlük pasif gelir elde ederler. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazlarda çalışan Earn, yatırımcıların herhangi bir alım-satım işlemi yapmasına gerek kalmadan para kazanması demektir.

Binance’in Earn Çeşitleri

Earn, kullanıcıların varlıklarını belirli sürelerde kilitleyerek varlıkları üzerinden pasif gelir elde etmesini ifade eder. Bir anlamda “uyurken para kazanma” olarak tanımlanabilir. Saatlerce grafik ekranına bakmaya gerek kalmadan, varlıklarınız üzerinden kar edebileceğiniz bir sistemdir.

Binance Earn programında farklı seçenekleri değerlendirerek kullanabileceğiniz farklı yatırım modelleri bulunmaktadır. Bunlar;

 • Esnek birikimler
 • Kilitli birikimler
 • Etkinlikler
 • Kilitli staking
 • Launchpool

Esnek Birikimler Nedir?

Esnek birikimler, Binance earn modelleri arasında en sık kullanılan ve basit bir şekilde işlem yapılabilen bir modeldir. Bu modelde, istediğiniz zaman varlıklarınızdan para kazanabilir, günlük kazançlar sağlayabilir ve istediğiniz zaman da varlıklarınızı geri çekebilirsiniz.

Spot cüzdanınızdaki varlıklarınızı earn esnek birikimler hesabına aktararak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Esnek birikimlerde varlıklarınızı yatırdığınız gün sayılmaz, bir sonraki günden itibaren kazanç sağlamaya başlarsınız.

Kilitli Birikimler

Kilitli birikimler, esnek birikimlerle aynıdır ancak daha az esneklik sunar. Esnek birikimlerde istediğiniz zaman sözleşmeyi sonlandırarak varlıklarınızı spot hesabınıza aktarabilirsiniz. Kilitli birikimlerde ise 7-90 gün aralıklarında sürelerde seçtiğiniz süre boyunca varlıklarınızı çekemezsiniz. Ancak kazancı, esnek birikimlere göre daha yüksektir.

Etkinlikler

Binance’in pasif gelir modelleri arasında yer alan Binance Savings Etkinlikleri, belirli dönemler arasında “Etkinlikler” sekmesi altında sunulur. Bu etkinlikler genellikle sınırlı olduğu için hızlı hareket etmeniz gerekir.

Kilitli birikimlerden daha yüksek kazanç sağlayan Binance Saving Etkinlikleri, esnek birikimle oldukça benzer bir yapıya sahiptir. Tek farkı, etkinlikler sadece belirli dönemlerde aktif olurlar.

Kilitli Staking

Kilitli staking de yine pasif gelir elde edebileceğiniz bir Binance programıdır. Aslında temelde esnek ve kilitli birikimlerle aynı olsa da burada temel fark, her coinin bulunmamasıdır. Spot cüzdanınızdaki Proof of Stake coinleri kilitli staking programına dahil ederek yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Kilitli stakingde daha yüksek kazançlar elde etmek için 7-90 günlük anlaşma sürelerinden birini seçmeniz gerekir. Staking yapacağınız coinleri, esnek birikimde olduğu gibi istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Ancak yukarıda da ifade ettiğimiz gibi buradaki coinler esnek birikim coinleri ile aynı olmayabilirler.

Launchpool Nedir?

Launchpool, Launchpad’e benzer bir yöne sahiptir hatta bazen ikisini bir arada kullanmak da mümkündür. Launchpad, yeni çıkacak tokenleri listelenmeden önce daha ucuzdan almak ve listelendikten sonra yüksek fiyattan satmaktır.

Launchpool ise Binance üzerinden yeni bir tokendan pay almak için BNB, BUSD ya da diğer coinleri kilitleyerek kazanç elde etme modelidir.

Binance’in Earn Nasıl Kullanılır?

Binance Earn’ü kullanmak oldukça basittir. Aşağıdaki adımları izleyerek basit bir şekilde Earn etkinliklerine katılabilirsiniz.

 1. Binance hesabınıza giriş yapın ve [Finans] – [Binance Earn] bölümüne gidin.
 2. “Garantili” ve “Yüksek Getirili” seçeneklerinden birini seçin.
 3. Açılan listede  [Popüler Paralar] veya [Yeni Başlayanlar İçin En Uygun Seçenekler] arasından birini seçin.
 4. Projelerin karşısında yer alan “Stake” butonuna tıklayın.
 5. Açılan sayfadan proje detaylarını inceleyerek onaylayın.

Binance Earn Avantajları Nelerdir?

Earn, herhangi bir alım-satım işlemi yapmaya gerek kalmadan varlıklarınız üzerinden pasif gelir elde etmenizi sağlayan bir modeldir.

Binance earn kullanmanın birçok yönden avantajlı bir işlem olduğunu söylemek mümkündür. Bazı avantajları şunlardır;

 • Esnek birikim kullanarak istediğiniz zaman varlıklarınızı geri çekebilirsiniz.
 • Alım satım risklerine girmeden düşük kazançlar elde edebilirsiniz.
 • Kilitli staking, daha yüksek kazanç sağlamanıza olanak tanır.
 • Launchpool kullanarak tokendan pay alabilir ve istediğiniz zaman coinlerinizi geri çekebilirsiniz.

Binance Earn Dezavantajları Nelerdir?

Binance earn kullanmanın küçük de olsa bazı dezavantajlarının olduğunu söylemek gerekir. Binance earn dezavantajları şunlardır;

 • Kilitli birikimde tuttuğunuz coinleri, sözleşme süresi boyunca çekemezsiniz.
 • Piyasanın hareketli olduğu dönemlerde olsanız da alım satım yapamazsınız.
 • Esnek birikim modelinde gelir düşüktür.
Binance kayıt
Binance Güvenilir mi?Binance Para Yatırma

SSS

Binance Earn nasıl çalışır?

Binance earn, varlıklarınızı kilitleyerek varlıklarınız üzerinden pasif gelir elde etme mantığına dayalı olarak çalışır.

Binance stake ne kadar kazandırır?

Binance stakede kazanç hesaplaması, seçtiğiniz coine göre değişiklik gösterir. Örneğin BEL gibi kripto para birimleri, 15 günlük stake süreci sonunda yüzde 18’lik bir kazanç sağlar.

Binance Earn staking nedir?

Binance earn staking, varlıklarınızı günlük, haftalık, aylık dönemlerde ödül kazanmayı sağlayan bir uygulamadır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

YASAL UYARI: Kripto para birimleri, yüksek volaliteye sahip, yüksek risk içeren dijital paralardır. Kripto borsaları değerlendirmesi yaparken, kullanıcı yorumları, işlem ücretleri, güvenlik katmanları gibi özelliklerini değerlendirerek yaptık. Fakat hiçbir borsa ile ortaklığımızın bulunmadığını, bilgilendirmelerin tamamen “araştırma” yöntemi ile elde edilen verilerden oluştuğunu bilmenizi isteriz.

Bunlara da Göz Atın
Verified by MonsterInsights